6 latki z wizytą w szkole

8 marca dzieci z grupy MOTYLKI miały okazję przekonać się jak to jest być uczniem. Klasa Ia SP nr 1 razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Wojsyk zaprosiła przedszkolaków do udziału w zajęciach lekcyjnych. Gospodarze szkoły witali nas już przy samym wejściu do budynku szkoły i bezpiecznie zaprowadzili do swojej klasy która mieści się na drugim piętrze. Pierwszaki pomogły swoim młodszym kolegom odnaleźć się w nowej sytuacji, każdy uczeń wziął pod opiekę jednego przedszkolaka i posadził na swoim krześle przy ławce. Na początku dzieci zabawiły się w znaną i lubianą przez wszystkich zabawę pt. „lampa – nos”. Kiedy wszyscy poczuli się pewnie rozpoczęła się prawdziwa lekcja. Zadaniem dzieci było wykonanie kukiełki, dziewczynki musiały wykonać królewnę, a chłopcy królewicza. Podczas pracy przedszkolaki mogły liczyć na pomoc uczniów. Pierwszaki chętnie odpowiadały na róże pytania na temat zajęć szkolnych, pokazywały swoje zeszyty i książki, każdy przedszkolak mógł popróbować swoich sił przy tablicy i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Na zakończenie wizyty w szkole przedszkolaki i uczniowie stanęli do wspólnego zdjęcia.Spotkanie z uczniami rozwiały pewne obawy przed pójściem do pierwszej klasy, jedynie czego woleliby uniknąć to hałas na przerwie.
                                                                                                                                                    Urszula Słota