#DziecięceSerduszkaSolidarnościMiędzypokoleniowej

oooooooooooo — kopia    _DSC2937    _DSC2932    _DSC2929    _DSC2930

#DziecięceSerduszkaSolidarnościMiędzypokoleniowej

Na znak dziecięcej solidarności, tak ważnej w nowej, trudnej do zrozumienia rzeczywistości, udekorujmy okna naszych domów kolorowymi serduszkami. Pokażmy, jak przedszkolaki „Słonecznej Chatki” DZIĘKUJĄ I SOLIDARYZUJĄ SIĘ ZE WSZYSTKIMI BOHATERAMI. Niech to będą serduszka: białe, niebieskie, zielone i czerwone.

29 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej ustanowiony przez Komisję Europejską w 2011 r. Jego celem jest promowanie porozumienia między młodszymi i starszymi mieszkańcami Europy.

3 marca potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Od tego czasu nasze życie bardzo się zmieniło….kiedy dzieci mogą bezpiecznie #zostanwdomu, są ludzie, którzy ciężko codziennie  pracują.

Barbara Bush powiedziała: „Każdy ma coś, co może dać innym” – dzieci mają szczere serduszka, którymi mogą wesprzeć wszystkich TYCH, którzy dbają o nasze zdrowie, bezpieczeństwo, starają się o to, żeby nic nam w domu nie zabrakło i tych, z którymi nie mogą się spotykać.

• białe –  dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek, aptekarzy, diagnostów i innych pracowników szpitali

• niebieskie – dla służb dbających o nasze bezpieczeństwo: samorządowców,  policjantów, strażaków, funkcjonariuszy więziennictwa, pocztowców

• zielone- dla żołnierzy, straży granicznej, leśników, harcerzy

• czerwone – dla wszystkich, którzy dbają o nas: rodziców, ekspedientek, dostawców towarów, energetyków, gazowników, pracowników wodociągów, transportowców, kurierów, wolontariuszy i seniorów, którzy zostają sami w domach, z dala od najbliższych