DZIEŃ KROPKI U PSZCZÓŁEK

IMG_20200916_160120    IMG_20200916_160105    IMG_20200916_160045    IMG_20200916_160024    IMG_20200916_153624

W tym roku postanowiłyśmy sięgnąć do Kalendarza Świąt Nietypowych. Dni poświęconych najróżniejszym rzeczom i zjawiskom oraz nietypowych świąt jest niemal tyle, ile dat w roku. Powód do świętowania można znaleźć codziennie. We wrześniu będziemy obchodzić trzy święta: Międzynarodowy Dzień Kropki, Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka.

Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Nasze Pszczółki poznały historię małej Vashti- dziewczynki, która nie lubiła i nie potrafiła rysować. Jej nauczycielka plastyki zaproponowała, by – jeśli nic innego nie potrafi- narysowała po prostu kropkę. Na drugi dzień Vashti zobaczyła  swoją kropkę oprawioną w piękną, złotą ramę i wiszącą na ścianie klasy. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała , wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. I tak zrobiła.

Zwykła kropka stała się również  dla nas  inspiracją do różnego rodzaju zabaw: np. ruchowych- „ Dokąd prowadzą nas kropki?”, spostrzegawczych: ”Gdzie w sali widzisz kropki?”, czy plastycznych „Kolorowe kropki duże i małe”. Wszystkie dzieci chętnie brały w nich udział, bo przecież kropkę każdy zna i każdy potrafi namalować. Kropka to taka oczywista i prosta sprawa.

Zapraszamy do naszej galerii.

Wychowawczynie: Anna Kolp i Ewa Bąk