DZIEN MATKI I OJCA W 4-LATKACH

Świat dźwięków to nie tylko piosenki dla przedszkolaków, zabawy rytmiczne czy tańce. Dzieci w czasie swojego pobytu w przedszkolu poznawały także muzykę poważną, uczyły się ją rozumieć, przeżywać.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Matki i Ojca, która odbyła się 27.05. 13 r. „Misie” zaprezentowały swoim rodzicom ekspresję muzyczno- taneczną opartą na fragmencie suity Edwarda Griega „Peer Gynt” ( utwór pt. „W grocie Króla Gór”)- zagrała orkiestra „nutki”, w tańcu napisały melodię, a mieszkańcy groty zawirowali w dynamicznym tańcu. Wraz z życzeniami dzieci wręczyły rodzicom upominki, po czym wspólnie udali się na słodki poczęstunek.

Aleksandra Ligarska.