DZIEŃ ZIEMI U PSZCZÓŁEK

„Trzeba nam zieleni, czystej atmosfery, segregacji śmieci, pomogą w tym dzieci….”

22 kwietnia obchodzimy  Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Przez cały tydzień uczyliśmy się, jak na co dzień właściwie postępować, aby chronić planetę, tzn. segregować śmieci, oszczędzać wodę i prąd, nie łamać krzewów, nie zrywać bez potrzeby kwiatków, liści z drzew itp. Tradycją obchodów Dnia Ziemi jest sadzenie roślin, najczęściej drzew i krzewów. Pszczółki w tym roku postanowiły jednak posadzić w swojej części ogrodu bratki, aby po zimie zrobiło się kolorowo.

Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy wspomogli nas sadzonkami. Prawda, że pięknie jest teraz w naszym ogrodzie?

Wychowawczynie: Anna Kolp i Ewa Bąk