SŁONECZNA CHATKA proponuje…piątek, 26.06.2020

oooooooooooo — kopia    1 (1)    1 (2)    1 (1)    e

BEZPIECZNE WAKACJE W GÓRACH

Wakacje to zazwyczaj dla nas wszystkich czas odpoczynku, wyjazdów, wzmożonej aktywności fizycznej i zabawy na świeżym powietrzu. Abyśmy przez cały rok z uśmiechem na twarzy wspominali ten czas musimy w szczególności zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zapraszamy dzisiaj do poznania podstawowych zasad jak bezpiecznie zachowywać się podczas wakacji w górach.

opracowanie: Anna Świder

TANIEC ZYGZAK

Na początku zapraszam Was do wesołej zabawy z tańcem zygzakiem.

BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH

Przed górską wyprawą zachęcam do obejrzenia bajki edukacyjnej pt. „Bezpieczeństwo w górach” z której dowiecie się jak bezpiecznie spędzić wakacje w górach, co zabrać ze sobą na wyprawę w góry, jak na taką wyprawę należy się odpowiednio ubrać oraz co najważniejsze jakie są numery alarmowe gdy jesteśmy wysoko w górach.

PIOSENKA - GOPR NA RATUNEK

Wysłuchajcie piosenki z której dowiecie się kto pomaga turystom w górach gdy są w niebezpieczeństwie.

TEST – BEZPIECZEŃSTWO NA SZLAKU

Na koniec poproście rodziców o pomoc w przeczytaniu pytań testu i postarajcie się udzielić prawidłowych odpowiedzi a dowiecie się czy jesteście dobrym kandydatem na górskiego włóczykija.

TERAPEUTA PEDAGOGICZNY proponuje...

KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNE#ZOSTANWDOMU

Nieprawdopodobna skala ataku wirusa i pandemia, którą wywołał zmienił każdy fragment naszego życia.

Edukacja to jeden z tych obszarów, gdzie nauka stała się nie tylko sprawą dzieci i nauczycieli, ale w dużej mierze Rodziców. Wkroczyła do domów rodzinnych i zmieniła swój charakter całkowicie.

Dlatego dziękuję Wam za wspólne chwile i aktywny udział w zajęciach. Ten trudny dla Wszystkich czas udowodnił, że zawsze można liczyć na wsparcie rodziców – Wasze zaangażowanie i entuzjazm z pewnością pobudzi w dzieciach chęci do dalszego działania, a to one odniosą najwięcej korzyści dzięki wspólnie podjętym działaniom. Ciągłość terapii zwiększa jej efektywność i stanowi podstawowy warunek osiągania pozytywnych rezultatów w procesie terapeutyczno – wychowawczym.

Dziś już ostatni raz przed wakacjami spotykamy się na naszych zajęciach. Zapewne wielu z Was będzie przeżywać miłe, wspaniałe chwile czy odbywać niezapomniane podróże.

Zobaczcie proszę bajkę, spróbujcie rodzinnie zaplanować Wasze wakacje:

Pamiętajcie jednak, aby wakacje były czasem radosnym, muszą być bezpieczne – bo tylko wtedy będą UDANE!

Posłuchajcie proszę ZoZi:

IMG_20200625_112546

POZDRAWIAM!
DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!
Terapeuta pedagogiczny Beata Wilk

Język angielski - propozycje zabaw

ENGLISH ZONE – STREFA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 🙂

Drogie dzieci, zapewne każde z Was uwielbia pizzę. Ale czy wiecie, jak się ją przygotowuje? Zaśpiewajcie piosenkę, a poznacie przepis 🙂

Piosenka:

Zapraszam Was teraz do pizzerii Caitie! Jej pierwszy klient właśnie zamówił pizzę ze wszystkimi dodatkami. Jakimi? Posłuchaj i powtórz.

Jeśli macie ochotę pobawić się sami w pizzerię, poproście rodziców o wydrukowanie planszy.

Have a good time! 🙂

Życzę Wam dobrej zabawy!