ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI

„Niezapominajki są to kwiatki z bajki,
rosną nad potoczkiem i mrugają oczkiem,
a szepczą ci skromnie- nie zapomnij o mnie…”
II edycja miała formę konkursu przyrodniczego do udziału w którym zaprosiliśmy wszystkie lublinieckie przedszkola. Dwuosobowe zespoły odpowiadały na pytania, rozwiązywały rebusy, zagadki dotyczące polskiej przyrody. Wiadomości i umiejętności dzieci oceniało jury w składzie: p. Andrzej Gajda z Nadleśnictwa Lubliniec, p. Jerzy Orszulok- przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Lublińca oraz p. Joanna Bąk z Rady Miasta Lublińca.
Nad całością konkursu czuwała i prowadziła go Wróżka Niezapominajka- nauczycielka, p. Wioletta Ogiołda.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy i niezapominajki do wysadzenia w ogródkach domowych. Podczas krótkiej prelekcji o przyrodzie, którą wygłosił pan  leśniczy Andrzej Gajda, zebrani goście oraz uczestnicy konkursu dowiedzieli się m. in, że rok 2011 jest Międzynarodowym Rokiem Lasu ustanowionym przez ONZ,  a jego hasłem- „Lasy dla ludzi” . Poznaliśmy też adresy ciekawych stron internetowych dla dzieci:WWW.czaswlas.pl ; WWW.katowice-lasy.gov.pl
Naszą imprezę niezapominajkową wzbogaciły występy dzieci z grupy  6-cio, 5-6-latków i 5-latków , które przedstawiły inscenizację „Jak Niezapominajki uwolniły Matkę Naturę” oraz „Taniec owadów” do muzyki A. Vivaldiego , a także „Pokaz mody ekologicznej”. Występy bardzo spodobały się wszystkim zgromadzonym w SŁONECZNEJ CHATCE. Dyrektor Grażyna Panek serdecznie podziękowała wszystkim za przybycie, udział, a także organizację Święta Niezapominajki wszystkim swoim nauczycielkom przedszkola.
Naszą „Niezapominajkę” swoją obecnością zaszczycili  przedstawiciele Rady Miejskiej: .p Joanna Bąk, Agnieszka Hanszla , Mariola Honisz, Jerzy Orszulak, Marek Karpe, Roman Marciniak, Witold Polak i Tomasz Mańka.
II edycja Niezapominajki w SŁONECZNEJ CHATCE upłynęła w radosnej atmosferze. Za rok spotkamy się znowu, żeby razem uczcić święto polskiej przyrody i rozszerzyć krąg ludzi, którzy zostaną Przyjaciółmi naszego przedszkola.