WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

spacer052   spacer047   spacer039   spacer033   spacer019

W ramach innowacji pedagogicznej „Zawodowe drogowskazy- z przyjaciółmi rodziców poznajemy świat zawodów” Motylki i Biedronki wybrały się na zwiedzanie nowo wybudowanej LUBITEKI- Biblioteki Powiatowo- Miejskiej w Lubińcu.

Oglądały nowoczesne, przestrzenne sale z księgozbiorami dla dzieci i dorosłych na miarę XXI wieku. Poznały proces wypożyczania książek , poszczególne działy biblioteki, m.in. dział opracowania zbiorów, wypożyczalnię, czytelnię czasopism, pracownie komputerową i salę wielofunkcyjną . Pani Asia opowiedziała im o historii budowy biblioteki. Na koniec spotkania dzieci zwiedzały oddział dziecięcy, oglądały zbiory książek, gier. Miła niespodzianką było spotkanie z teatrzykiem kamishibai.

Na pamiątkę pobytu w bibliotece przedszkolaki dostały zakładki do książek i obrazki do kolorowania.