DZIEŃ MATEMATYKI W MOTYLKACH

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku.

W tym roku święto przypadło w niedzielę, 12 marca , a Motylki obchodziły je w środę 15.03.

Były rożne ciekawe zabawy i zadania matematyczne, prowadzone w pięciu grupach wg ustalonych zasad. Każda grupa miała do wykonania 6 zadań w określonym czasie. Pilnowali tego wybrani liderzy. Były zadania z dodawania, kodowania, zapisywania ciągu sekwencji a także zadanie z robotem. Na zakończenie każdy Motylek otrzymał  medal „Mistrza matematyki”.