DZIEŃ POPCORNU w Biedronkach

Popcorn kojarzy się naszym Biedronkom z oglądaniem filmu,  z kinem. Ale czy tylko z tym? Czy popcorn służy tylko do jedzenia? Finalnie tak, ale może też być inspiracją do różnego rodzaju zajęć i zabaw. Oto, co zaproponowałyśmy dzisiaj dzieciom:

• Zabawy matematyczne z cyfrą 3 , przeliczanie, dokładanie, odkładanie, układanie cyfry 3 z popcornu
  • Ćwiczenia oddechowe: przenoszenie popcornu z talerzyka na talerzyk przy pomocy rurki.
  • Zadanie plastyczne: kubek popcornu: samodzielne wycinanie i naklejanie wg instrukcji; naklejanie odpowiedniej liczby pasków – przeliczanie do 5

A po obiedzie- seans filmowy w naszym „Kino Bambino”- film „przygody Kubusia Puchatka”. Bilet w cenie uśmiechu i popcorn gratis.

Wychowawczynie grupy Ewa Bąk i Anna Kolp