DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W MOTYLKACH

ALOHA! Zapraszamy na Hawaje, mamy tutaj super zwyczaje.
Wdzięcznie tańczymy taniec hula, a wianek z kwiatów szyję nam otula.

W tym roku zaprosiliśmy nasze Motylki w podróż na Hawaje. Rano,  jedząc śniadanie zamiast „smacznego” i „dziękujemy” mówiliśmy- e nanea i kāu ʻai i mahalo iā ʻoe. Później oglądaliśmy krótki film o wyspach, naklejaliśmy wycięte  kwiaty hibiscusa , jako dekorację na tablicę oraz kolorowaliśmy obrazki o tematyce związanej z Hawajami.

W końcu wyruszyliśmy w naszą podróż. „Lecieliśmy samolotem” licząc do 22- tyle średnio czasu wynosi lot na wyspy. Po „wylądowaniu  dzieci zostały obdarowane naszyjnikiem- lei i rozpoczęła się zabawa. Hawaje znane są z surfingu- i Motylki mogły wypróbować swoje umiejętności utrzymania równowagi „surfując” na desce z koca. Później wszyscy tańczyliśmy taniec hula opowiadający o przyrodzie hawajskiej i taniec limbo-przechodzenie tanecznym krokiem pod coraz niżej opuszczaną liną.

Całą uroczystość uświetniła sesja fotograficzna: dzieci dobierały się w grupki, wybierały scenerię do zdjęć i gotowe- zapraszamy do galerii poniżej.

Po obiedzie zaprosiłyśmy Motylki na hawajską ucztę składającą się z mufinek, kolorowej galaretki, owoców egzotycznych i lemoniady.

Dzień zakończył się rozdaniem upominków: każdy Motylek otrzymał lei, pamiątkowy magnes i gadżet dekoracyjny.

Wychowawczynie grupy: Ewa Bąk, Anna Kolp i pani Beatka