Projekt Zaczytane przedszkole u Motylków i Sówek

08 listopada grupy: ,,Motylki’’ i ,,Sówki” zrealizowały kolejne zadanie projektowe, biorąc udział w Dniu Postaci z Bajek. Z tej okazji sale ,,Sówek’’ i ,,Motylków’’ zamieniły się w bajkowe krainy. Dzieci jak i panie w tym dniu zamieniły się w ulubione postaci z bajek.

Sówki w tym dniu podzieliły się na dwie drużyny i wzięły udział w kilku konkurencjach. Odpowiadały na zagadki bajkowe, odgadywały z jaką bajką kojarzy się dany przedmiot. Wzięły również udział w zabawach rozwijających szybkość i sprawność manualną  pod tytułem: ,,Zatrute jabłko’’,,, Pomagamy Kopciuszkowi’’ .Oby dwie drużyny wykazały się dużą wiedzą i nasze zawody bajkowe zakończyły się remisem. Motylki wzięły udział w multimedialnym Dniu Postaci z Bajek, rozwiązywały przygotowane dla nich zadania na tablicy multimedialnej. Na koniec obie grupy  odwiedził  niesamowity gość –Minionek, z którym każdy mógł sobie zrobić zdjęcie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów, które były bardzo pomysłowe i kreatywne.

Joanna Bełkot, Dorota Tadeusiak-Śliwa