PSZCZÓŁKI W LUBITECE

W książeczce płynie rzeczka, w książce szumi las, w prześlicznych tych książeczkach, tysiące przygód masz….

W poniedziałek, 14 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Lubiteki. Jej budynek jest bardzo nowoczesny i ogromny. Dzieci obejrzały sale z księgozbiorami, szczególnie zainteresował je dział dziecięcy. Dowiedziały się, że mogą tu przychodzić z rodzicami i wypożyczać wybrane książki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie podarowaliśmy paniom naszą grupową maskotkę – pszczółkę, a w zamian dostaliśmy piękne zakładki do książek, które panie specjalnie dla nas zrobiły.

W przyszłym roku szkolnym chcemy zaprosić nasze dzieci do udziału w projekcie edukacyjnym zachęcającym do częstszego obcowania z książką, codziennego czytania, poznawania otaczającego świata poprzez słuchanie tekstów literackich.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Ale to jeszcze nie koniec atutów głośnego czytania. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi rodzicami, lub jest niedroga, gdy zaopatrujemy się w tanich księgarniach albo na wyprzedażach.

Wych. grupy Ewa Bąk i Anna Kolp