TYDZIEŃ REGIONALNY 2018

images (2)            educa_o_inclusiva_ii

Jak co roku w naszym przedszkolu wspólnym wydarzeniem jest Tydzień Regionalny. Tym razem w okresie 03- 06. 04. 2018 r. wszystkie dzieci poznawały wybrane legendy i baśnie z różnych regionów Polski. Dzięki temu przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę o dorobku kulturowym naszego kraju, rozwijały umiejętność rozróżniania elementów fikcji od realnej rzeczywistości, dobra od zła, a także rozwinęły rozumienie słowa „legenda”.

Podsumowaniem wydarzenia było wykonanie przez każdą grupę wiekową wybranej postaci z poznanych legend i umieszczenie ich w kąciku tematycznym w holu przedszkola, w którym przedstawiono dla rodziców wykaz legend i baśni polskich oraz opracowanie na temat „Znaczenie legend i baśni w wychowaniu dziecka”.

Aleksandra Ligarska