Wycieczka Pszczółek do Agroturystyki w Kośmidrach

Dzień ten był pełen pozytywnych wrażeń i emocji dobrej zabawy, na szczęście nie padało, pogoda dopisała . Uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez Panią Małgosię 🙂, Pszczółki zostały zaproszone do ogródka Pani Małgosi, rozwiązywały zagadki jakie rośliny zostały zasiane na grządkach, dowiedziały się jak należy siać i sadzić rośliny. Nawet same zamieniły się w małych ogrodników i posadziły swoją roślinkę Nagietka, którego przywiozły do przedszkola 🙂. Była herbatka ze stokrotek, pokrzywy i mięty ugotowana na ognisku była pyszna. Nie mogło zabraknąć zabawy na świeżym powietrzu. Obserwowaliśmy ptaki i żaby nad stawem przez lunetę i lornetkę 🙂 słuchaliśmy rechotania żab- podziwiając piękną przyrodę. Na koniec rozpaliliśmy ognisko na którym upiekliśmy kiełbaski i ugotowaliśmy pyszną herbatkę . Pszczółki zajadały się sałatą ,rzodkiewkami, szczawiem z ogródka Pani Małgosi. Oczywiście były też pianki i grzybki -czekoladowe 😉.

Bardzo dziękujemy za pomoc podczas wycieczki Pani Asi i Pani Ewie.

Anna Nawrocka- Król