AKCJA #NieKłamMedyka

Z inicjatywy dwóch mam dzieci z „Motylków” chcemy Państwa zaprosić do udziału w ogólnopolskiej akcji  #NieKłamMedyka, ogłoszonej w związku z pandemią koronawirusa. Ma ona na celu uświadomienie nam, że  podczas interwencji pracownicy zespołu pogotowia nie są w stanie uniknąć bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a niestety zdarzają się przypadki, kiedy chorzy nie mówią, że mogą być zakażeni koronawirusem. W konsekwencji ratownicy zamiast leczyć czekają w kwarantannie na wyniki testów. Stąd pomysł na akcję.

Koordynatorki pomysłu: Ewa Bąk i Anna Kolp

Akcja ta ma też charakter edukacyjny. Uczymy  dzieci odpowiedzialności  społecznej, oraz tego, jak ważne jest mówienie prawdy. Nasza postawa może stać się wzorem do naśladowania w przyszłości, również w innych okolicznościach.

Udział w akcji nie jest skomplikowany-  polega na przesłaniu swojego zdjęcia z podpisem „ nie kłam medyka”, lub „nie kłam ratownikowi” na nasze komunikatory grupowe. Zamiarem naszym jest też wykorzystanie  zdjęć – za Państwa zgodą – do wykonania e-kartki świątecznej dla lublinieckiej służby zdrowia.

Czekamy na odzew z Państwa strony
Dyrektor i Nauczycielki Przedszkola Miejskiego nr 2 SŁONECZNA CHATKA

DO AKCJI DOŁĄCZYLI