Sukcesy

Sukcesy  w   roku szkolnym 2023/2024 w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lublińcu.

Nazwa miesiącaNazwa konkursuSukcesy
Wrzesień——————————-  ———————
Październik—————————————————
Listopad—————————–————————-
Grudzień  Konkurs Zaczarowana choinka org. przez MDK w Lublińcu-udział grupy ,,Pszczółki’’Powiatowy  Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową organizowany przez SOSW w Lublińcu.Wojewódzki Konkurs na        Kartkę Bożonarodzeniową org. Przez MDK w Lublińcu-udział grupy ,,Sówki’’.               laureaci dyplom i nagroda dla grupy ,,Sówki’’.       I miejsce Julia W. z grupy ,,Sówki’’.  
Styczeń————————————————————
MarzecXVIII Konkurs na Pisankę wielkanocną org. przez MDK.   IV Regionalny Konkurs na kartkę wielkanocną ,,Entliczek pentliczek wielkanocny koszyczek’’.Konkurs na kartkę wielkanocną ,,Kogucik i Kurka’’ org. przez KJWK w Lublińcu.XXIII Lubliniecka Wiosna Kulturalna gra na ukulele-zespół ,, Słoneczne ukulelki’’.            I miejsca Iga U. , Karina M. z grupy ,,Sówki’’.
Kwiecień 36 Regionalny Mini festiwal Piosenki Dziecięcej dla Przedszkolaków Boronów 2024Wyróżnienia Ludwik W. z grupy ,,Biedronki’’, Barbara R. z grupy ,,Motylki’’.
MajMiędzyprzedszkolny Profilaktyczny Konkurs Recytatorski pn. ,,Każde dziecko dobrze wie, że tak z przyrodą nie postępuje się’’.   Konkurs plastyczno-literacki ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła’’.       Powiatowy konkurs profilaktyczno-przyrodniczy ,,Pamiętam o niezapominajce’’ Żyję w harmonii z przyrodą org. przez Zespół Placówek oświatowych w Boronowie.   Od przedszkola Strzelam GolaII miejsce Kacper J. z grupy ,,Sówki’’.           Dyplom za udział Julia J., Ramona J. I miejsce Antonina L.-dyplom i nagroda, puchar z grupy ,,Biedronki’’.         Dyplom za udział Antonina L., Dorota L. Z grupy ,,Biedronki’’.         Grupa ,,Motylki’’ Dyplomy, medale i puchar dla Przedszkola
Ogółem                   12                    20

2022/2023

Wewnątrz przedszkolny Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”
W konkursie wzięły udział dzieci z grup:

 • Sówki: Kordian Kopiec, Alicja Pasieka, Emil Baran, Pola Dyksik, Krzysztof Tokarski, Kornelia Kluba.
 • Biedronki: Amelia Tokarz, Nadia Urlik, Dominik Noga, Cyprian Kopiec, Alicja Dylka.
 • Pszczółki: Ramona Janik, Feliks Czura, Franciszek Lizoń.
 • Motylki: Franciszek Dudek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie  dyplomy i książki.

Przegląd Pieśni Górnego Śląska pod patronatem IPN w Katowicach- wyróżnienie Oskar Płonka z grupy Sówki

Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową organizowany przez SOSW w Lublińcu
laureat- grupa Motylki

Wojewódzki Konkurs Ukryte Talenty GOK w Herbach
III miejsce-  Słoneczne Ukulelki

Konkurs plastyczny org przez parafię św. S. Kostki na ,,Najlepiej udekorowaną drewnianą gwiazdkę ”
nagroda i dyplom dla grupy Bieronki

2021/2022

 • Udział w konkursie „Nasza armia w naszym mieście „ zorganizowanym przez  Klub Garnizonowy JWK Lubliniec.
  W konkursie wzięły udział dzieci z grupy „Motylki:  Wiktor Gregorowicz i Wojciech Tarara.
 • Wyróżnienie w konkursie „Nasza armia w naszym mieście”.
  Wyróżnienie otrzymał Wojciech Tarara z grupy Motylki”
 • Udział w konkursie „Zaczarowana choinka” organizowanym przez MDK Lubliniec
  W konkursie udział wzięła grupa dzieci 6-5 letnich „Sówki” pod kierunkiem p. Joanny Bełkot.
 • Wyróżnienie w konkursie „Zaczarowana choinka”
  Praca grupy „Sówki” otrzymała wyróżnienie w konkursie rozgrywanym pomiędzy lublinieckimi przedszkolami.
 • Udział  w  XXVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez MDK Lubliniec.
  W konkursie wzięły udział dzieci z grup:
 • Biedronki: Laura Tas, Kacper Jabłoński, Jessica Szczerbuk ,Julia Witek Franek Dudek, Iga Ulżyk pod kierunkiem pań Ewy Bąk i Anny Kolp.
 • Sówki: Krzysztof Tokarski, Neli Powęziak, Leon Wełyczko, Igor Onysek, Aleksander Maciejczyk pod kierunkiem pani Joanny Bełkot
 • Motylki
 • I miejsce w  XXVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez MDK Lubliniec.
  W kategorii „przedszkola” I miejsce zajęła Julia Witek– lat 4 z grupy Biedronki.
 • Wyróżnienie  w  XXVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez MDK Lubliniec.
  W kategorii „przedszkola” wyróżnienie otrzymała Jessica Szczerbuk– lat 5 z grupy Biedronki.
 • Udział w konkursie dekorowania aniołów ogłoszony przez Kościół św. Stanisława Kostki w Lublińcu.
  W konkursie wzięła udział grupa dzieci 4-5 letnich z grupy Biedronki pod kierunkiem wychowawczyń Ewy Bąk i Anny Kolp.
 • Podziękowanie za Udział w konkursie dekorowania aniołów zorganizowanym  przez Kościół św. Stanisława Kostki w Lublińcu.
  Grupa dzieci 4-5 letnich „Biedronki” razem z wychowawczyniami Ewa Bąk i Anną Kolp otrzymała podziękowanie i słodki upominek za udział w konkursie . przygotowana praca – sylweta Anioła została użyta do świątecznej dekoracji kościoła.
 • Wewnątrzprzedszkolny Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moja wymarzona książka”
  W konkursie wzięły udział rodziny dzieci z grup:
 • Sówki: Kostek Rożniewski, Asia Rudź, Krzysiu Tokarski, Patrycja Badura, Seweryn Szyłak, Szymon Noga, Neli Powęziak.
 • Biedronki: Hubert Pachnik, Oliwier Rasztar, Kacper Jończyk, Dominik Dalkowski, Franek Dudek, Jacek Badura.
 • Pszczółki: Amelia Tokarz, Hanna Pudło
 • Żabki: Ramona Janik
 • Motylki: Pola Dyksik, Zosia Pudło , Wiktor Gregorowicz, Stasiu Dudek, Emil Baran, Filip Dyksik, Kornelia Kluba, Lila Grzesik.

Wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie  dyplomy i książki.

2014/2015

 • I MIEJSCE w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Wielkanocną, organizowanym przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.
  W kategorii – Przedszkole I miejsce zajęła Magda Bissinger z grupy „Muchomorków”. Swoją pracę wykonała pod kierunkiem p. Ewy Bąk.
 • WYRÓŻNIENIE w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Wielkanocną, organizowanym przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu zdobył Bartek Jerominek z grupy 'Muchomorków”.
 • Udział dzieci w VIII Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną
  Dzieci z grupy „Motylki” pod kierunkiem p. Urszuli Słoty raz „Muchomorki z panią Ewą Bąk i Gizelą Teodorowską wzięły udział w  VIII Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu.
 • I MIEJSCE  w konkursie plastycznym „Narysuj Świętego Mikołaja” organizowanym przez aptekę „Zdrowit” zdobyła  Michalina Kukowka z grupy „Muchomorków”, opiekun Ewa Bąk.
 • II MIEJSCE (ex aequo)  w konkursie plastycznym „Narysuj Świętego Mikołaja” organizowanym przez aptekę „Zdrowit” zdobyła  Izabela Firlus z grupy „Muchomorków”.
 • II MIEJSCE(ex aequo)  w konkursie plastycznym „Narysuj Świętego  Mikołaja”  organizowanym przez aptekę „Zdrowit” zdobył  Tymteusz Borosz z grupy „Muchomorków”.
 • I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE NA „NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”        Już drugi raz nasze przedszkole zdobyło pierwszą nagrodę w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lublińcu pod patronatem Starosty Lublinieckiego. Pracę konkursową wykonały dzieci z grup Muchomorki i Misie  pod kierunkiem p. Ewy Bąk i p. Ani Kolp. Gratulujemy nagrody!
 • I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA „Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową”
  W kategorii – Przedszkole I miejsce zajęła Magda Bissinger z grupy „Muchomorków”. Swoją pracę wykonała pod kierunkiem p. Ewy Bąk. Gratulujemy nagrody!
 • 35 MIEJSCE W KRAJU W WIELKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM „ZWIERZAKOLUBNI”
  W Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli „Zwierzakolubni” na przeszło 2500 nadesłanych prac. Nasze przedszkole zajęło 35 miejsce i w nagrodę otrzymaliśmy Kuchnię Smoby Bon Apetit z akcesoriami. Nasze dzieło „Kaczki- Baloniaczki” w głosowaniu internetowym zdobyło 159 punktów. Pracę wykonały dzieci z grupy „Motylki” pod kierunkiem p. Oli Ligarskiej. Gratulujemy nagrody!
 • Udział w konkursie plastycznym ” Zaczarowana Choinka”
  Dzieci z grupy MOTYLKI pod kierunkiem p. Urszuli Słoty wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu pt. „Zaczarowana choinka”.
 • Udział w konkursie plastycznym „Boże Narodzenie w oczach dziecka”
  Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez firmę Hoger : „Boże Narodzenie w oczach dziecka”. Na konkurs wykonana została przestrzenna praca zbiorowa przez dzieci z grup „Motylki”, „Misie” i „Krasnoludki” pod kierunkiem pań E. Bąk, A. Kolp i W. Ogiołdy.
 • II MIEJSCE  w konkursie plastycznym ” Komandosi w wojsku polskim- misja w Afganistanie” zdobył  Patryk Knop z grupy „Muchomorków”
 • III MIEJSCE  w konkursie plastycznym ” Komandosi w wojsku polskim- misja w Afganistanie” zdobył Bartek Jerominek z grupy „Muchomorków”
 • WYRÓŻNIENIE  w konkursie plastycznym ” Komandosi w wojsku polskim- misja w Afganistanie” otrzymała Michalina Kukowka z grupy „Muchomorków”.  Dzieci do konkursu przygotowała Ewa Bąk.  Gratulujemy nagrody!

2013/2014

 • I, II MIEJSCE I WYRÓŻNIENIE – KONKURS „BEZPIECZNE WAKACJE”
  Organizatorem konkursu ” BEZPIECZNE WAKACJE” było Niepubliczne Przedszkole Językowe „Wyspa Szkrabów” w Lublińcu. Udział w nim wzięły dzieci z grup „Muchomorki” i „Misie. Laureaci ze SŁONECZNEJ CHATKI to:
  Olga Borosz – II miejsce w grupie 5-6 latków
  Adrianna Smołka – wyróżnienie w grupie 5-6 latków
  Michalina Kukowka – I miejsce w grupie 4 latków.
 • I MIEJSCE – KONKURS „SPRZĄTAM PO SWOIM PSIE”
  Dzieci ze SŁONECZNEJ CHATKI wzięły udział w akcji edukacyjnej pt. „Sprzątam po swoim psie”. Konkurs plastyczny na plakat promujący tę akcję został zorganizowany przez Urząd Miejski w Lublińcu. Uczestnicy konkursu: grupa MOTYLKI – Mateusz Radzioch, Mateusz Jelonek, Wiktoria Caban, Tatiana Sowa, Marta Dymek, Aleksandra Patrzyk, Nikodem Król, Natasza Wojtas, Marianna Kaźmierska. Opiekun grupy – W. Ogiołda. Grupa MUCHOMORKI – Olga Borosz, opiekun – U. Słota. Grupa BIEDRONKI – Zuzanna Mięsowska, Bartek Olszok, Majkel Sekulski, Blanka Kierzek, opiekun grupy – D. Tadeusiak-Śliwa.
  Pierwsze miejsce zdobyła Olga Borosz.
 • II MIEJSCE I WYRÓŻNIENIA – KONKURS „NIEZAPOMINAJKI KOCHAMY, WIĘC O PRZYRODĘ DBAMY”
  Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej „Niezapominajki kochamy, więc o przyrodę dbamy”, w którym brały udział dzieci z lublinieckich przedszkoli.
  II miejsce : Marta Dymek
  Wyróżnienia: Tatiana Sowa, Zuzanna Mięsowska
 • KONKURS RECYTATORSKI
  12 maja w muzeum im. Św. Edyty Stein Esterka i Franek z grupy „Muchomorki” reprezentowały przedszkolaków w konkursie recytatorskim pod hasłem „Grunt to rodzinka”.
 • FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ
  29. 04. 2014 r. podczas Powiatowego Festiwalu Piosenki Religijnej organizowanego przez Przedszkole im. E Stein Katolickiego stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu nasze przedszkole reprezentowały Ada Smołka z grupy „Muchomorków” i Blanka Kierzek z grupy „Biedronek”
 • WYRÓŻNIENIE – KONKURS „ZACZAROWANA CHOINKA”
  Dzieci 5-letnie wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez MDK pod hasłem „Zaczarowana choinka” i zdobyły wyróżnienie.
 • OD PRZEDSZKOLA STRZELAM GOLA
  Dnia 16 listopada reprezentacja naszego przedszkola brała udział w turnieju „Od przedszkola strzelam gola”. Rozegrano cztery mecze z przedszkolakami innych lublinieckich przedszkoli. Trzy mecze zostały wygrane, a czwarty zakończył się remisem. Impreza miała charakter zabawy. Wszyscy zdobyli pierwsze miejsce, każde przedszkole pamiątkowy puchar i dyplom, a każdy zawodnik medal i dyplom. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili a publiczność gorąco dopingowała wszystkie drużyny.
  Skład drużyny: Ania Cebula, Michał Grabiński, Mateusz Jelonek, Kacper Jureczko, Wiktoria Michajłow, Bartek Perkowski, Mateusz Radzioch, Tymek Zelmański

2012/2013

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE NA „KARTKĘ WIELKANOCNĄ”
Dnia 28.03.2013 odbyło się rozdanie nagród w konkursie na ” Kartkę Wielkanocną” organizowanym przez Klub Garnizonowy Jednostki Wojskowej.W kategorii przedszkolaków wyróżnienie otrzymał Bartosz Perkowski. Serdecznie Gratulujemy!

II MIEJSCE NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Po raz drugi SŁONECZNA CHATKA wzięła udział w powiatowym konkursie organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lublincu pod patronatem Starosty Lublińca i po raz drugi z sukcesem. Tym razem przedszkolaki z grup: „Muchomorki- 4-5 latki” i „Biedronki- 5-6 latki” z paniami Wiolą Ogiołdą i Wiolą Haberlą zajęły II miejsce. Gratulacje!!!!

I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM „ZACZAROWANA CHOINKA”
W tym roku w konkursie „Zaczarowana choinka”organizowanym przez MDK w Lublińcu wzięła udział grupa trzylatków. Wszystkie ozdoby trzylatki wykonały razem ze swoimi paniami : A. Kolp i E. Bąk.

I MIEJSCE w konkursie plastycznym „Bajeczny świat Korczaka”
10 grudnia w Przedszkolu Nr 7 odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Bajeczny świat Korczaka”. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci Korczaka, oraz jego twórczości przeznaczonej dla dzieci. I miejsce zdobyła – Ewelina Pradelok, wyróżnienie – Zuzia Gałka, 6-latki z grupy MOTYLKI. Dziewczynki wykonały ilustracje do książki pt. „Król Maciuś I”. Gratulujemy naszym artystkom i życzymy dalszych sukcesów.

II MIEJSCE W XIX WOJEWÓDZKIM KONKURSIE NA ŚWIĄTECZNA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

10 grudnia o godzinie 12.00 w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową. II miejsce w kategorii Przedszkole zdobyła Ania Dyla z grupy MOTYLKI.

OD PRZEDSZKOLA STRZELAM GOLA
10 listopada 2012 w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Lublińcu odbył się kolejny już raz turniej piłkarski dzieci lublinieckich przedszkoli. Naszą drużynę reprezentowali: Ania Dyla, Ewelina Pradelok, Zuzia Gałka, Zuzia Rainholc, Krzysiu i Bartosz Breguła, Bartek Czarnecki, Olivier Jamik, Maciek Florczyk, Seweryn i Tobiasz Gadeccy. Wszyscy zawodnicy okazali się wspaniałymi sportowcami, którzy na boisku pokazali że wspólnymi siłami można zdobyć sukces. Podczas turnieju panowała atmosfera zabawy, ale również rywalizacja między drużynami. W czasie inauguracji nasi sportowcy otrzymali medale, oraz dyplom i puchar dla przedszkola. Dodatkowo zawodnicy otrzymali worki gimnastyczne, oraz piłę dla wszystkich przedszkolaków ze Słonecznej Chatki. Prezenty ufudował Bank Spółdzielczy w Gliwicach – odział Lubliniec, upominki wręczała pani dyrektor banku Pelagia Pradelok.

WYRÓŻNIENIE w konkursie plastycznym „Lubliniec moje miasto”.
16 listopada 2012 w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Lubliniec moje miasto”. Prace które zdobyły nagrody zostały umieszczone w pięknie przygotowanych antyramach i będą zdobić ściany naszego magistratu.

Z naszego przedszkola zostali wyróżnieni: Wiktoria Lizurek, oraz Seweryn Gadecki. Nasi mali artyści nie kryli wzruszenia podczas wręczania nagród przez pana burmistrza E. Maniurę. Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy stanęli do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Było widać że Wiktoria i Seweryn naprawdę czuli się wyróżnieni wśród uczestników spotkania, byli najmłodszymi laureatami konkursu, ich prace znalazły się wśród prac dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W nagrodę za zdobycie wyróżnienia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, koszulki, Lubisia – maskotkę, folder turystyczny, zaproszenie do kina na film „Epoka lodowcowa 4”, słodycze, oraz zaproszenie w okresie ferii zimowych na wjazd jednodniowy do zaprzyjaźnionego miasta Karsvare.
Życzymy naszym artystom dalszych sukcesów. Dzieci do konkursu przygotowała Urszula Słota.

WYRÓŻNIENIE w konkursie plastycznym ” Komandosi w naszym mieście”
Podczas pikniku na Sparcie z okazji Święta Pułku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Komandosi w naszym mieście”. Wyróżnienie w grupie „przedszkole” zdobył 6-latek Seweryn Gadecki– opiekun U. Słota.

2011/2012

 • I MIEJSCE w konkursie III edycji Święta Niezapominajki
  W związku z tegorocznymi obchodami „Święta Niezapominajki” 6-latki z lublinieckich przedszkoli zostały zaproszone do udziału w konkursie na najpiękniejszą bajkę o przyjaźni. W swoich przedszkolach wspólnie układały opowiadania, które 16 maja zostały zaprezentowane na spotkaniu w SŁONECZNEJ CHATCE. Nasze przedszkole reprezentowali : Julia Trzepizur i Bartek Babij z grupy 5-6 latków, którzy przedstawili opowieść „Dwie Dorotki”. 5-6 latki układały bajkę razem ze swoją wychowawczynia p. Grażyną Panek. Jury konkursu jednogłośnie orzekło , iż wszystkie prezentacje są tak piękne, że zasługują na I miejsce.
 • WYRÓŻNIENIE w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.„Strażak- przyjaciel dzieci”
  Gratulacje dla Kamila Kusia z grupy 6-latków, który zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Strażak- przyjaciel dzieci” zorganizowanym przez Komendę Powiatową PSP w Lublińcu z okazji 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej. W przygotowaniu do konkursu Kamilowi pomagały wychowawczynie Ewa Bąk i Anna Kolp.
 • WYRÓŻNIENIE w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków.
  Julia Knop z grupy 6-latków wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim. Julia wystąpiła z wierszem Ireny Suchorzewskiej pt. „Chwalipięta”. W przygotowaniu do wystepu pomagały jej panie: Ewa Bąk i Anna Kolp .W konkursie wzięło udział 46 przedszkolaków z powiatu lublinieckiego. Jury nagrodziło wyróżnieniem 10 dzieci- wśród nich znalazła się też Julia. Gratulacje!!!
 • WYRÓŻNIENIE w konkursie plastycznym ” Nie jestem sam – pomagam”.
  WYRÓŻNIENIE otrzymała Julia Knop z grupy 6-latków. W przygotowaniu do konkursu Julce pomagały p. E. Bąk i A. Kolp.
 • I MIEJSCE I WYRÓŻNIENIE w XI Powiatowym Konkursie „Chrońmy środowisko – to nie wysypisko”
  Kolejny już raz nasze przedszkole wzięło udział w XI Powiatowym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 i. M. Grzegorzewskiej w Lublińcu. Konkurs składał się z kilku części- my zgłosiliśmy się do konkursu plastycznego- dzieci z grup 6-latków, 5-6 latków i 5-latków oraz grupa 5-latków do konkursu mody ekologicznej.
 • W konkursie plastycznym „ Nasze środowisko- to nie wysypisko” I miejsce w kategorii „przedszkola” zajęła Julia Kierat z grupy 6-latków ( wych. E. Bąk i A. Kolp), a wyróżnienie otrzymała Wiktoria Lizurek z grupy 5-latków ( wych. Urszula Słota).
 • WYRÓŻNIENIE w Powiatowym Konkursie „Moda ekologiczna”
  W Konkursie Mody Ekologicznej wzięli udział Ewelina Pradelok i Krzysztof Breguła. Ich stroje zostały zrobione z surowców wtórnych: folii bąbelkowej, aluminiowych przykrywek po jogurtach, celofanu, tektury falistej, pojemnikach po jajkach- niespodziankach oraz płyt CD. Do konkursu dzieci przygotowała p. Urszula Słota. Ewelinka Pradelok otrzymała I wyróżnienie.
 • I MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM „ZA WIELKANOCNYM BARANKIEM”
  Recytując wiersz Haliny Szayerowej „Pisanki” Julia Knop zdobyła I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim „Za wielkanocnym barankiem”. Wiersz „Kłótnia Wielkanocna” Urszuli Pukały zaprezentowała Julia Cebula. Dziewczynkom do konkursu pomagały przygotować się p. E. Bąk i A. Kolp.
 • III MIEJSCE w konkursie na KARTKĘ WIELKANOCNĄ
  Amelka Ścigała z grupy 6-latków zajęłą III miejsce w konkursie plastycznym „Na Kartkę Wielkanocną” zorganizowanym przez Klub Garnizonowy w Lublińcu. W przygotowaniu do konkursu Amelce pomagały p. E. Bąk i A. Kolp.
 • I MIEJSCE w konkursie na WIELKANOCNĄ PISANKĘ
  I miejsce w konkursie plastycznym „Wielkanocna pisanka” zorganizowanym przez MDK w Lublińcu otrzymała Wiktoria Caban z grupy 4-latków. Wiktorii do konkursu pomagała przygotować się p. Wioletta Ogiołda.
 • WIOSENNE KONKURSY
  Okres wiosenny i świąteczny to czas, w którym różne instytucje organizują różnego rodzaju konkursy dla przedszkolaków. Dzieci ze SŁONECZNEJ CHATKI wzięły udział w następujących konkursach:

Konkurs plastyczny na „Kartkę wielkanocną”– organizator: Klub Garnizonowy Lubliniec. Udział wzięły dzieci z grupy 6-latków i 5-6- latków.
Konkurs plastyczny Świąteczna pisanka”– organizator: MDK Lubliniec. Udział wzięły dzieci z grupy 6-latków , 5-6- latków, 4- latków i 5-latków.
Konkurs plastyczny „Nie jestem sam- pomagam” – organizator: Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 3 Lubliniec. Udział wzięły dzieci z grupy 6-latków i 5-6 latków.
Konkurs recytatorski dla dzieci 6- letnich „Za wielkanocnym barankiem” – organizator: Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 3 Lubliniec. Udział wzięły dzieci z grupy 6-latków Julka Knop i Julka Cebula.
Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej – organizator: Zespół Szkół Nr 2 im . M Grzegorzewskiej Lubliniec. Udział wzięły dzieci z grupy 5-latków, 5-6 latków i 6-latków.
Konkurs plastyczny „Ekologia modne słowo”– organizator: Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Komenda Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego w Katowicach. Udział wzięły dzieci z grupy 5-6 latków i 6-latków.

 • I MIEJSCE W KONKURSIE ZACZAROWANA CHOINKA
  Grudzień 2011 r- udział grupy 4-latków w konkursie plastycznym „Zaczarowana choinka”- zorganizowanym przez MDK w Lublińcu. do konkursu pomagała przygotować się p. Wioletta Ogiołda. Po raz czwarty z kolei nasze przedszkole zdobyło I miejsce. Gratulacje!!!!
 • I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
  W konkursie zdobyliśmy I miejsce, a jako nagrodę otrzymaliśmy dyplom i aparat cyfrowy. Pracę konkursową wykonały dzieci z grupy „Motylki” pod kierunkiem swoich pań Ewy Bąk i Anny Kolp
 • KARTKA BOŻONARODZENIOWA
  Listopad 2011- udział dzieci z grup 4, 5, 5-6 i 6-latków w konkursie plastycznym na „Kartkę Bożonarodzeniową” zorganizowanym przez MDK w Lublińcu.
 • WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE SUPER BABCIA I SUPER DZIADEK
  Listopad 2011- udział w konkursie plastycznym „Super babcia i super dziadek” organizowanym przez MOPS Lubliniec.
  Wyróżnienie otrzymali:
  Bartłomiej Radecki – grupa 6-latków,
  Zuzanna Rainholc – grupa 5-latków
  Julia Trzepizur – grupa 5-6-latków.
 • OD PRZEDSZKOLA STRZELAM GOLA
  Od kilku już lat starszaki z naszego przedszkola biorą udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 8 i Stowarzyszenie Akademia Sportowa Lubliniec. W tym roku wystawiliśmy drużynę w składzie: Bartek Radecki, Kuba Moś, Krzysiu Szczęsny, Kacper Szmajda, Bartek Krawczyk, Oskar Klęsk, Tomek Gołombowski, Jeremi Radliński, Oskar Spandel i bramkarz- Kamil Kuś. Opiekunkami grupy były panie : Ewa Bąk i Anna Kolp. Według regulaminu organizatorzy nie przyznali I, II i III miejsca- wszyscy zawodnicy otrzymali medale i słodki poczęstunek , a sam turniej nie miał charakteru rywalizacji tylko dobrej zabawy, popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu. Nasza drużyna na 6 rozegranych meczy wygrała 5 i przegrała 1 z gospodarzami turnieju, którzy byli w tym dniu niepokonani. Najlepszym strzelcem w naszej drużynie był Bartek Radecki . Wszystkim małym piłkarzom gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów na murawie- być może nawet na Stadionie Narodowym.
 • KOMANDOSI W WOJSKU POLSKIM – X 2011
  W październiku 2011 r. dzieci z grup 5, 5-6, i 6-latków wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Klub Garnizonowy w Lublińcu „Komandosi w wojsku polskim”.

2010/2011

KONCERT DLA MAMY 9.06.2011
Dziewczynki z „zerówki” tworzyły zespół „Niezapominajki” Na imprezie integracyjnej w MDK zaśpiewały piosenkę pt. „Wszystko dla Ciebie” i otrzymały wspaniałe nagrody.

II MIEJSCA W X POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM- kwiecień 2011
Laureaci X Powiatowego Konkursu Ekologicznego.

 • Konkurs plastyczny: „Las wokól nas” II miejsce w kategorii „przedszkola” zdobył Bartłomiej Radecki
  z grupy 5-latków
 • „Pokaz mody ekologicznej”- II miejsce zdobyła Amelka Ścigała z grupy 5-latków.

WYRÓŻNIENIE w XV Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej dla Przedszkolaków
2 marca 2011 roku w auli Zespołu Szkół im. Św. Edyty Stein KSW odbył się XV Festiwal Piosenki Religijnej Dla Przedszkolaków. W festiwalu brało udział 16 zespołów wokalno tanecznych z placówek przedszkolnych powiatu lublinieckiego.
Nasze przedszkole reprezentował zespół wokalno- taneczny z grupy 5-latków w składzie: Amelka Rek- śpiew, Julia Cebula, Julia Kierat, Natalia Ochman i Natasza Pietrzik- taniec i śpiew. Dziewczynki zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki „Złota gwiazdka”, a przygotowały je panie Anna Kolp i Ewa Bąk. Zespół zdobył jedno z 4 wyróżnień przyznanych uczestnikom konkursu.

I MIEJSCE  W KONKURSIE   „ZACZAROWANA CHOINKA”                                                                    

W tym roku SŁONECZNA CHATKA po raz kolejny wzięła udział w konkursie na najładniej przystrojoną choinkę, organizowanym dla wszystkich lublinieckich przedszkoli przez Miejski Dom Kultury. Dzieci z grupy 4- latków podczas zajęć z panią Ulą Słotą i panią Wiolą Haberlą zrobiły ozdoby, którymi została przystrojona choinka w holu MDK-u. Po rozstrzygnięciu konkursu okazało się, że I miejsce trzeci raz z kolei zdobyło nasze przedszkole. GRATULACJE !!!!!

MIKOŁAJ SIĘ ZBLIŻA
W tym roku Słoneczna Chatka była organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci sześcioletnich z wszystkich lublinieckich przedszkoli pt. „Spotkanie z Mikołajem”. 26 listopada spośród wielu prac jury wyłoniło te najciekawsze. Oprócz pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca wybrano także osiem wyróżnień. Wszystkie prace biorące udział
w konkursie zostały wystawione w Galerii pod Glinianym Aniołem. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 7 grudnia
w Miejskim Domu Kultury.

II MIEJSCE I WYRÓŻNIENIA  W KONKURSIE    „Komandosi w naszym mieście”
W październiku braliśmy udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Klub Garnizonowy w Lublińcu pod hasłem „Komandosi w naszym mieście”. Nagrody zdobyli:

 • Julia Knop z grupy 5- latków- II miejsce- wych. A. Kolp,
 • Julia Kierat z grupy 5- latków- wyróżnienie- wych. A. Kolp,
 • Dominika Huss z grupy 6- latków- wyróżnienie- wych. D. Tadeusiak- Śliwa
 • Ewelina Pradelok z grupy 4- latków- wych. U. Słota

WYRÓŻNIENIE  W  XVII Wojewódzkim Konkursie na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową
W listopadzie- XVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową organizowany przez MDK w Lublińcu. Nagrodzony: Kamil Kuś z grupy 5-latków- wyróżnienie- wych. E. Bąk.

WYRÓŻNIENIE  w konkursie plastycznym „Czekamy na Mikołaja”
Listopad/ grudzień- konkurs plastyczny dla dzieci 6-letnich „Czekamy na Mikołaja” zorganizowany przez nasze przedszkole. Nagrodzona: Dominika Huss- wyróżnienie- wych. D. Tadeusiak- Śliwa

Przejdź do treści Przejdź do menu