DZIECI DZIECIOM

37266mini    a5e3b4f67ab16cc5b5ccec7a6883fdc4    m1442braz2mini    pobrane    108e0e1c325fedc515131ee507af72d8

Dzień Dobrych Uczynków corocznie obchodzony 19 maja jest świętem społecznych, bezinteresownych działań. Zainspirowani tym świętem, spontanicznie i z potrzeby serca w „ Słonecznej Chatce” postanowiliśmy zebrać maskotki, którymi już się nie bawimy.

Wspólnie podjęliśmy decyzję, że wszystkie zebrane pluszaki przekażemy – z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka- Straży Pożarnej dla dzieci poszkodowanych w wypadkach. Dają im one miłe poczucie i pomogą przetrwać trudne chwile.

Ta wyjątkowa akcja w naszym przedszkolu miała na celu zasiać iskierkę dobroci, która uwrażliwi dzieci na potrzeby innych, pobudzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka, pozwoli zastanowić się i pomyśleć co jeszcze dobrego możemy zrobić, aby nasza pomoc dotarła do potrzebujących.

Zatrzymajmy się czasem na chwilę i pomyślmy co dobrego zrobiliśmy, bo przecież „Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush).