KOMUNIKAT DLA RODZICÓW – 22.05.2020

Uwaga Rodzice!

Komunikat w sprawie zajęć opiekuńczych od 25.05.2020 r.
 dla zdeklarowanych dzieci.

Od 25.05.2020 w przedszkolu będą zajęcia opiekuńcze dla zdeklarowanych dzieci.

Informujemy, że przedszkole do odwołania pracuje w godz. 6.30 – 15.30, dzieci będą w trzech grupach zróżnicowanych wiekowo, pracujących w godzinach:

6.30 – 15.30 grupa Żabki
6.30 – 15.30 grupa Pszczółki
7.30 – 15.30 grupa Motylki

Dzieci, których rodzice złożyli wymagane dokumenty zostały zakwalifikowane do udziału  w zajęciach  opiekuńczych i zostały  przydzielone do grup zgodnie z deklarowaną godzinami  pobytu w przedszkolu z uwzględnieniem godzin pracy przedszkola.

Prosimy o zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu w godz. 7.00 – 7.30, z uwagi na zamówienie posiłków w firmie  cateringowej.

Prosimy o przestrzeganie obowiązujących w przedszkolu procedur i stosowanie się do zamieszczonych poniżej zaleceń dla rodziców.

W dalszym ciągu  będzie prowadzone nauczanie zdalne, jednak aby pogodzić pracę opiekuńczą w przedszkolu będzie ono zmodyfikowane.

Prosimy o przestrzeganie punktualnego odbierania dzieci ze wzgledu na zabiegi dezynfekujące, a także przyprowadzanie dzieci zgodnie z rozpoczęciem pracy grupy.

Dziękujemy za dostosowanie się do nowej organizacji oraz o zrozumienie.

Zalecenia dla rodziców/opiekunów prawnych podczas pobytu dzieci
w Przedszkolu Miejskim nr 2 w okresie epidemii

1. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do przestrzegania procedur bezpieczeństwa wg nowego systemu sanitarnego ujętej w powyższej procedurze.
  2. Rodzice/opiekunowie korzystają z wejścia głównego, holu i szatni.
  3. Każdy rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest na dwa dni przed przyprowadzeniem dziecka do przedszkola poinformować o tym fakcie dyrektora, w celu prawidłowej organizacji pracy przedszkola.
  4. Rodzic/opiekun prawny deklaruje pobyt dziecka w przedszkolu w godzinach określonych w procedurze bezpieczeństwa.
  5. Rodzic/opiekun jest zobowiązany przekazać dyrektorowi lub wychowawcy informację o stanie zdrowia, które są istotne.
  6. Kontakt indywidualny Rodziców z dyrektorem, wychowawcą odbywa się telefonicznie lub poprzez grupowy komunikator.
  7. W nagłych sytuacjach możliwy jest indywidualny kontakt z dyrektorem przedszkola lub wychowawcą po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  8. Do przedszkola przyjmowane są dzieci zdrowe bez objawów chorobowych.
  9. Przed przyprowadzeniem dziecka do przedszkola rodzic/opiekun zobowiązany jest do pomiaru temperatury dziecka w domu.
  10. Pomiaru temperatury dziecka  w sposób bezdotykowy będzie dokonywał wyznaczony przez dyrektora pracownik.
  11. Tylko zdrowemu dziecku będzie zapewniona opieka.
  12. Rodzice są zobowiązani do szybkiego kontaktu z przedszkolem.
  13. Do przedszkola nie są przyjmowane dzieci jeżeli w domu ktoś przebywa na kwarantannie lub w izolacji i stosuje się do zaleceń sanitarnych.
  14. Rodzice są zobowiązani do poinformowania dyrektora przedszkola o wszelkich zmianach w najbliższym otoczeniu mającym wpływ na bezpieczeństwo dzieci i personelu przedszkola w związku z zapobieganiem COVID -19.
  15. W przedszkolu aż do odwołania obowiązuje zakaz przynoszenia zabawek, niepotrzebnych przedmiotów oraz pojemników z jedzeniem i piciem.
  16. Rodzic/opiekun zobowiązany jest do regularnego przypominania dziecku o podstawowych zasadach higieny, unikania dotykania oczu, nosa i ust częstego mycia rąk wodą z mydłem, nie podawania rąk na przywitanie.
  17. Rodzic / opiekun prawny przed oddaniem dziecka pod opiekę w przedszkolu jest zobowiązany do podpisania stosownych oświadczeń, w tym oświadczenia o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka do przedszkola i czynnikach ryzyka COVID-19 zarówno u dziecka jego rodziców/opiekunów prawnych jak innych domowników.