SŁONECZNA CHATKA proponuje…czwartek, 25.06.2020

oooooooooooo — kopia    b3    b4     b2 (1)     b1 (1)

BEZPIECZNE WAKACJE W DOMU

Przed nami oczekiwany czas upragnionych wakacji. Niektórzy z Was wyjadą odpocząć nad morze, w góry, na wieś, a także odwiedzić rodzinę czy znajomych. Zapewne będzie również taki czas, gdy będziecie odpoczywać w domu. Przygotowaliśmy dla Was kilka ważnych zasad oraz podpowiedzi jak zachować w danej sytuacji, na co należy uważać.

Opracowanie: Gabriela Morąg, Anna Wachowska

ZABAWA MUZYCZNO- RUCHOWA - Duży i mały skok

Na dobry początek zapraszamy do muzycznej zabawy ruchowej: „Duży i mały skok”

Film edukacyjny - BEZPIECZNE ZACHOWANIA

Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem edukacyjnym: „Bezpieczne zachowania” w którym dowiecie się: jaki jest numer alarmowy?; Kiedy go używamy?; Jak się zachować, gdy dzieje się coś złego?; Jak postępować z obcymi?

Film edukacyjny - GADKI z psem

Filmik edukacyjny pt.: „GADKI z psem” zawiera kilka ważnych zasad dzięki którym możecie być bardziej bezpieczni

PIOSENKA - Gdy jestem sam w domu

Wysłuchajcie piosenki pt.: „Gdy jestem sam w domu”

MATERIAŁY pdf

Źródło:
www.youtube.pl
Kart pracy: „Mały elementarz” cz. 1 wyd. MAC Edukacja

KATECHEZA -Wakacje- czas radosnego wypoczynku

Wakacje- czas radosnego wypoczynku

„Góry i lasy, morze i rzeka – tyle radości nas wszystkich czeka. Tyle radości daje nam lato, więc je serdecznie kochamy za to!”

1
4
3
2

Witamy wakacje! Zbliża się koniec  roku szkolnego  i rozpoczynają się  WAKACJE- czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Człowiek potrzebuje odpoczynku dla ciała, ponieważ jego siły i wydolność są ograniczone, ale potrzebuje także odpoczynku dla duszy – od złych emocji, od stresu, obowiązków, nacisków i dla umysłu. Pan Jezus uczy nas mądrego wykorzystania czasu. Niech w tym z pomoże nam regularne uczestnictwo w Niedzielnej Eucharystii, o której nie można zapomnieć w czasie wakacji oraz  codzienna modlitwa . Pamiętajcie – nie ma wakacji od Pana Boga.

Proszę wejść w link: https://view.genial.ly/5ed899e81020020d02d229fe/horizontal-infographic-lists-wakacje-z-jezusem-copy-do-wysylki?fbclid=IwAR2E6Ci3SFmXL7a1sTygTbwG-76MRFaHLgzUKUxH832b-nwNvPw2IrBOfEo

6

7

Z  okazji wakacji kochane dzieci życzę Wam wielu słonecznych dni pełnych radosnego wypoczynku w gronie rodzinnym i bezpiecznego podróżowania. Niech czas wakacji będzie czasem odpoczynku. Pamiętajmy jednak, że Pan Bóg czeka na nas zawsze i wszędzie. Dla dzieci, które kończą już przedszkole dużo uścisków ode mnie i powodzenia w szkole. Pamiętajcie zawsze o Bogu, który nigdy nie przestanie  Was kochać i módlcie się do  Niego, proście o miłość i dobroć, a świat będzie piękniejszy. Zawsze będę o Was pamiętać!!!  Niech  to będzie również ode mnie