SŁONECZNA CHATKA proponuje…środa, 24.06.2020

oooooooooooo — kopia    maxresdefault    krus    images    bezpieczne_wakacje_na_wsi

BEZPIECZNE WAKACJE NA WSI

O bezpieczeństwo należy zawsze dbać: podczas wyprawy, pobytu u babci i  dziadka czy cioci oraz w domu i na podwórku. Ważna jest znajomość konsekwencji swojego zachowania. Zapraszamy do udziału w grze edukacyjnej, szkoleniu e-learingowym dla dzieci oraz do lektury e- książeczki, dzięki którym poznasz zasady bezpiecznego  zachowania.

opacowanie: Dorota Tadeusiak – Śliwa i Iwona Drewek

GRA O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

Wyruszamy na  wirtualny spacer po gospodarstwie, staraj się zapamiętać jak unikać zagrożeń.

BEZPIECZNIE NA WSI MAMY WYPADKOM ZAPOBIEGAMY

Teraz czas na szkolenie e-learningowe dla dzieci, w którym wraz z trojgiem sympatycznych przyjaciół poznasz najczęściej występujące w gospodarstwach sytuacje niebezpieczne. Zaloguj się jako gość.

BEZPIECZNIE CZYLI JAK UNIKAĆ WYPADKÓW NIE TYLKO NA WSI

Jak unikać wypadków dowiesz się z e- książeczki. Zaproś mamę, tatę lub starsze rodzeństwo do wspólnego czytania:

KATECHEZA - Chcę naśladować Jezusa w miłości i dobroci

Chcę naśladować Jezusa w miłości i dobroci.

Witajcie Kochane Przedszkolaki!

1
Często mówimy, że „ten człowiek ma dobre serce”. Czyli jest dobry.  Serce kojarzymy zawsze z uczuciem miłości. Matka, człowiek zakochany, małżonkowie miłują sercem.

Dobroć i miłość mają swe źródło w sercu, wypływają z serca, takie jest ogólne przekonanie. Tak wyrażamy swoje uczucia, tak je opisujemy, takich symboli używamy na co dzień. Z miłości Bóg staje się Człowiekiem. Zapytany o największe przykazanie jasno i konkretnie mówi Jezus: miłuj Boga i bliźniego! Cała Jezusowa działalność to objawienie miłości Ojca, to przekonywanie o tym, że Bóg jest Miłością. Jezus pomagał biednym, chorym i cierpiącym. Pokazał ludziom jaką miłością przepełnione było Jego Serce.

Proszę wejść w link; https://view.genial.ly/5ee87f6c1e08d30d8bbb03d8/presentation-chce-nasladowac-jezusa-w-milosci-i-dobro

11

Naśladować Jezusa to naśladować Jego miłość. To kochać tak, jak On pierwszy nas pokochał. Jezus, który wszystkich ludzi kocha nieodwołalnie i bezwarunkowo, każdemu okazuje tę miłość w inny sposób. Jak my możemy okazywać miłość? Właśnie przez dobroć. Poniżej dobre uczynki, które możemy robić, by naśladować Jezusa.

aaa
aaaa
aaaaa
aaaaaa

Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi, że ktoś poczuje się lepiej.

Piękny wierszyk o tym mówi:

Dobre uczynki  Marzena Szczepańska

Nauczyła mnie mamusia, by człowiekiem dobrym być.
Z koleżanką i z kolegą zawsze umiem w zgodzie żyć.
Nakarmię pieska, kotkowi dam mleko, pobawię się z bratem, to nic trudnego.
Odkurzę dywan, zmyję talerze, że mogę pomóc , bardzo się cieszę.
Starszej sąsiadce zaniosę zakupy, a gdy jej smutno, dodam otuchy.

Tak mamusia mnie uczyła, od najmłodszych moich lat,
żebym zawsze miła była i kochała cały świat.

Pozdrawiam Was p.Sylwia