WIOSNA – to czas przygotowań ogrodu do nowego sezonu

6    14    15    21    18

Wiosna kojarzy się z kwitnącym ogrodem… ale jeśli chcemy, aby zakwitł setkami kolorów musimy o niego zadbać.

Pierwsze cieplejsze dni to sygnał dla Słonecznej Chatki, że przyszedł czas rozpoczęcia sezonu prac ogrodowych. Dla wszystkich w naszym Przedszkolu tegoroczna wiosna była bardzo pracowita –  był  to czas przygotowań ogrodu do nowego sezonu. Wczesną wiosną rozpoczęły się prace porządkowe i pielęgnacyjne. Trzeba było uporządkować ogród, przeprowadzić drobne naprawy, zadbać o trawnik, drzewa i krzewy, wysiać nasiona i posadzić nowe rośliny.

Dzięki różnym zabiegom pielęgnacyjnym będziecie mogli obserwować nasz ogród w kolejnych porach roku… a efekty wiosennych prac porządkowych będziemy doceniać przez cały sezon. Mogliście już podziwiać pierwsze wiosenne kwiaty „Słonecznej Chatki”, z każdym dniem przybywa ich coraz więcej… pojawiają się nowe roślinki, które są powodem radości, niosą energię i nieustannie zachwycają.

Zobaczcie jak zmieniła się nasza ścieżka edukacyjna „Cztery pory roku”,  w letnim słońcu tętni już życiem… może zauważyliście co się zmieniło?

GM, AW, BW