„Dzień Afryki” w Motylkach

Pod koniec maja obchodziliśmy „Dzień Afryki”. Grupa Motylków poznała najgorętszy kontynent na naszym globie oraz jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się jakie plemienia zamieszkują Afrykę oraz jak afrykańskie dzieci spędzają czas. Grupa wspólnie podała pomysły jak można pomóc ludziom, których dotyka bieda i ubóstwo. Motylki wiedzą już, że należy szanować i tolerować ludzi, którzy wyglądają inaczej i mają inną kulturę. Dzieci wzięły również udział w opowieści ruchowej pt. „Afrykański świat”. Pod koniec zajęć pobudziły swoje zmysły malując kartkę zaparzoną kawą i przyklejając afrykańskie zwierzęta tworząc klimat suchy i wilgotny. To były ostanie zajęcia z projektu pt. „Sensoryczny Kogel-Mogel”, tym samym Nasz projekt dobiegł końca.
Sonia Lis