DZIEŃ KRAJOBRAZU W BIEDRONKACH

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października br. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Otwarte krajobrazy.

Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie tylko ogarnąć wzrokiem, lecz doświadczyć ich w pełni. Takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Dla małych Biedronek krajobraz to ich najbliższe otoczenie, czyli na przykład nasz przedszkolny ogródek, o który starają się dbać jak najlepiej. Przez ostatnie tygodnie malowały drewniane skrzynki i polne kamienie, znosiły do przedszkola kasztany, szyszki, żołędzie tak by dziś do ogrodu wjechał kolorowy  Eko-pociąg. Będzie on mam rozjaśniał szare, deszczowe i pochmurne dni, aż do zimy.

Wychowawczynie grupy Ewa Bąk i Anna Kolp