DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA w Biedronkach

18 stycznia na całym świecie obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka na pamiątkę urodzin jego twórcy- angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a.   Biedronki z tej okazji  wybrały się  do Stumilowego Lasu w odwiedziny do  misia i jego przyjaciół. Przeszły ścieżkę sensoryczną, skacząc „po kamieniach” i  pokonując różnego rodzaju przeszkody.  Gdy już znalazły się w Stumilowym Lesie rozwiązywały zagadki o jego mieszkańcach,   pomagały osiołkowi  przypiąć jego ciągle gubiący się ogonek, a  dla  Kubusia  w parach ozdabiały baryłki na małe „conieco”- ulubiony przysmak Puchatka. Na koniec  na pikniku delektowały się miodem i chrupkami. Mniam, mniam- smakowało wybornie. Nie zabrakło też wspólnych pląsów. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania każda Biedroneczka otrzymała pamiątkowy proporczyk i przypinkę z misiem.

wychowawczynie grupy: Ewa Bąk i Anna Kolp