III Międzypokoleniowe Spotkanie w SŁONECZNEJ CHATCE

„Młodsze pokolenie jest filarem, starsze – przęsłem” – John Stainbeck

Spotkania z seniorami to już tradycja naszego przedszkola. Okres pandemii troszeczkę je zaburzył, ale znów wracamy do promowania  większego  zrozumienia i szacunku  pomiędzy różnymi pokoleniami  oraz  zacieśniania więzi społecznych.

31.01.2023 r. gościliśmy w  przedszkolu grupę seniorów z Domu Kombatanta w Lublińcu i emerytowanych pracowników naszej placówki. Wśród zaproszonych gości byli też: Burmistrz Miasta Lublińca – Edward Maniura, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych – Sebastian Majdzik, Dyrektor CUW – Marzena Grzyb i Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego- ksiądz Bronisław Jakubiszyn.

Wszyscy spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu. Dzieci z grupy „Motylki” przygotowały „Jasełka”, a druga grupa starszaków- „Sówki” zaprezentowała się jako „Słoneczne ukulelki” grając i śpiewając kolędy. Występ wszystkim się bardzo podobał, o czym świadczyły gorące brawa, jakimi zostali nagrodzeni młodzi artyści. Zaproszeni goście zostali obdarowani prezentem przygotowanym przez „Motylki”- Kolędowymi Aniołkami.

Anna Kolp, Ewa Bąk i Sylwia Patyna