JAK MOTYLKI WIOSNĘ WITAŁY

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno
dziś cię pożegnamy, bo wiosnę witamy!

Motylki przygotowywały się do tego dnia cały tydzień: uczyły się piosenki, rozpoznawały zwiastuny wiosny podczas spacerów, przygotowywały wiosenną dekorację w sali.

21 marca rozpoczęliśmy dzień wiosennym śniadaniem. Później podzieliliśmy się na 4 grupy i każda rotacyjnie wykonywała różne wiosenne zadania:

• „Sprzątanie rzeki” i segregacja znalezionych w niej śmieci;
  • Malowanie wiosennych, styropianowych kwiatków;
  • Sadzenie w doniczkach słonecznika, dyni, cukinii- na rozsady do naszego ogródka oraz wysiew owsa do dekoracji na święta.
  • Wykonanie graficznego zadania o tematyce wiosennej.

Następnym punktem naszych obchodów pierwszego dnia wiosny było pożegnanie Marzanny i powitanie gaika- maika. Marzannę  pożegnaliśmy piosenką i wysłaliśmy ją na Antarktydę do stacji badawczej McMurdo- przywitamy się z nią znów w grudniu.

Mieliśmy w planach wiosenny przemarsz w pobliżu przedszkola i rozdawanie przechodniom papierowych kwiatków, ale deszcz je pokrzyżował.

Wychowawczynie grupy Ewa Bąk i Anna Kolp