Międzyprzedszkolny Profilaktyczny Konkurs Recytatorski  pn. ,,Każde dziecko dobrze wie, że tak z przyrodą nie postępuje się’’

15 maja w naszym przedszkolu odbyło się ważne wydarzenie. Obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki, zapraszając do konkursu recytatorskiego o tematyce przyrodniczej przedstawicieli Miejskich  Przedszkoli w Lublińcu oraz Katolickiego Przedszkola im. E. Stein. Wśród zaproszonych gości był burmistrz miasta Lubliniec pan Edward Maniura, który zaszczycił nas swoją obecnością, pani dyrektor CUW Marzena Grzyb oraz panie dyrektorki Miejskich Przedszkoli, nauczycielki przygotowujące dzieci do występu, oraz rodzice uczestników konkursu. Jury w składzie: : pani Amelia Bula z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Lubiteka w Lublińcu, pani Małgorzatę Poloczek z SP1 w Lublińcu oraz pan leśniczy Michał Woźniak, wyłonili zwycięzców. I miejsce zdobyła Matylda Kazek z PM7, II miejsce zajął  Kacper Jończyk z PM2 , a III miejsce  Adam Sternik z PM6. Pozostałe uczestniczki konkursu zdobyły wyróżnienia: Aleksandra Paruzel z PM1, Emilia Marczak z Integracyjnego PM3, Honorata Szulc z PM4,Zuzanna Mendrela z PM8 oraz Lena Olczyk z Przedszkola Katolickiego im. E. Stein. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy gościom za przybycie, za poświęcony czas, paniom  nauczycielkom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom konkursu za znakomite występy.  Dziękujemy także wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszej uroczystości, pracownikom przedszkola a  także rodzicom naszych przedszkolaków.  Szczególnie p. Justynie Waliczek, p. Annie Wysłucha oraz gospodarstwu ogrodniczemu Bogdan Mzyk. Swoje podziękowanie składamy także Radzie Rodziców za dofinansowanie tej uroczystości. Bez współpracy nie udałoby się nam dokonać takiego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję że organizowanie Święta Polskiej Niezapominajki wpisze się na stałe w harmonogram uroczystości naszego przedszkola.

Koordynatorki: Joanna Bełkot, Gabriela Drop, Karolina Karolak-Masalska.