SŁONECZNA CHATKA proponuje… – 16.03.2020

Opublikowane przez przedszkole2 w dniu

zzzzzzzzzzzz TO — kopia (2)zzzzzzzzzzzz TO — kopia (2)

Witajcie Kochani!

Każdy z nas znajdzie w domu farby, słomki, plastikowe kubki, kartki itp. Wystarczy tylko chwila, a wyczarujemy sobie fajną zabawę . Zachęcam do skorzystania z propozycji zabaw.

Logopeda – Joanna Bełkot

PROPOZYCJE ZABAW LOGOPEDYCZNYCH

PROPOZYCJE ZABAW LOGOPEDYCZNYCH 

1.Gotujemy wodę w garnku

Do zabawy potrzebne będą: słomka, kubek, woda. Do kubka wlewamy wodę (do jego połowy ) i przez słomkę dmuchamy do środka kubka tak aby robiły się bąbelki.

2.Przenoszenie z talerzyka na talerzyk

Do zabawy potrzebne będą: słomka, 2 talerzyki, skrawki papierków. Za pomocą słomki przenosimy kawałek papierka z jednego talerzyka na drugi (wciągając powietrze do siebie ).

3.Wiosenny wietrzyk

Do zabawy potrzebne będą: słomka, skrawki papierków. Kładziemy przed sobą na stole, biurku, skrawki papierków i dmuchamy przez słomkę na papierki ale tak, aby nie spadły ze stołu i znalazły się z drugiej strony biurka lub stołu.

4.Bajka logopedyczna – do zabawy zapraszamy mamę  lub tatę ,który czyta nam bajkę i wspólnie wykonujemy ćwiczenia artykulacyjne .

Wyobraź sobie, że twoja buzia to norka, a twój język to mała myszka. Pewnego wiosennego poranka, mała myszka postanowiła zrobić porządki w swoim domku. Rozpoczęła od malowania ścian ( językiem wypychamy policzka), następnie pomalowała sufit (przesuwamy język po podniebieniu od ząbków aż do gardła ). Umyła okna ( oblizujemy językiem górne i dolne  zęby). Potem pozamiatała podłogę ( językiem oblizujemy za  dolnymi zębami). Było czysto i przytulnie  więc uśmiechnęła się do siebie (uśmiechamy się do siebie nie pokazując ząbków).

Życzę miłej zabawy !!!

Źródło:
,,Języczkowe zabawy logopedyczne”, Anna Tońska
www.logopediapraktyczna.pl
www.logopasja.pl

ZADANIE NA PÓŹNIEJ:

Na wtorek – jeśli nie macie w domu kleju można przygotować sobie klej sposobem domowym- podajemy przepis na klajster:

Mniej gęsty w proporcji 1:3 – 1 miarka mąki pszennej lub ziemniaczanej  na 3 miarki wody. Mąkę rozmieszać z częścią zimnej wody, resztę wody zagotować i wlać do niej roztrzepaną mąkę mieszając energicznie doprowadzić do zagotowania, wystudzić.  Klej studzimy, przelewamy do słoika, zamykamy i można go  przez kilka dni przechowywać w lodówce. Jeśli chcemy, by klej był gęstszy – dodajemy więcej mąki lub mniej wody.

Na czwartek przygotujcie rolki po papierze toaletowym i kolorowe gazety (np. gazetki reklamowe).

Źródła :

www.logopediapraktyczna.pl
www.domologo.pl
www.logopasja.pl
www.mimowa.pl 

Przejdź do treści Przejdź do menu