SŁONECZNA CHATKA „SPRINTEM DO MARATONU”

„Ruch to zdrowie! Każdy to wie!”

15 maja po raz pierwszy  nasze przedszkole wzięło udział w  fantastycznej akcji promującej zdrowy tryb życia ”SPRINTEM DO MARATONU” . Była to jubileuszowa X Edycja Ogólnopolskiego Maratonu Dla Przedszkolaków zainicjowana przez platformę edukacyjną  „Bliżej Przedszkola”.

Było wspaniale! Piękna słoneczna pogoda, plus świetna ruchowa zabawa, równa się UŚMIECH na dziecięcych buźkach. Wszyscy uczestnicy wytrwale dobiegli do mety, za co należą się  ogromne brawa oraz piękne medale, które dzieci otrzymały na zakończenie imprezy.  Każda grupa miała za zadanie poprowadzić rozgrzewkę gimnastyczną oraz przebiec odpowiednio dopasowany do możliwości dystans. Udało nam się łącznie przebiec 32870m z podziałem na: „Żabki” i „Pszczółki” dystans 50m , „Biedronki” 100m, „Motylki” oraz „Sówki” – nasi rekordziści 410m. Wyrosną z nich prawdziwi sportowcy.

Ogromnie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubińcu za umożliwienie skorzystania z boiska szkolnego.