Słoneczna Chatka uczestniczy w obchodach 750-lecia Lublińca

Nasze przedszkole włączyło się w obchody 750- lecia naszego miasta.

Sówki i Motylki zrealizowany projekt edukacyjny pt. Lubliniec lubię moje miasto”, którego posumowaniem była bajka „ Lubliniec i wszystko dobrze się układa” – historia Słonecznego Promyczka.

Główne miejskie jubileuszowe  obchody rozpoczął Lubliniecki Mini Talent Show, którego współorganizatorem było nasze przedszkole.  Słoneczne Ukulelki  grupy Motylki i Sówki, poza konkursem zaprezentowały swoje umiejętności instrumentalno– wokalne.  Nasze przedszkole w konkursie reprezentował Igor Onysek z grupy „Sówki” i swoim występem- tańcem breakdance- wywalczył II miejsce.

Zosia z gr. Motylki reprezentowała nasze przedszkole w konkursie fotograficznym „Lubliniec w obiektywie przedszkolaka”, którego organizatorem było Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 3

Maja z grupy Motylków wraz z tatą uczestniczyła w Quizie wiedzy o Lublińcu”, gdzie wykonała poprawnie wszystkie konkursowe zadania.

Motylki i Sówki uczestniczyły w spektaklu muzycznym „Lubliniec sercem Śląska” zorganizowanym przez Przedszkole miejskie nr 7

Lila i Jowita  z grupy Motylki i Basia z grupy Sówki zostały laureatami konkursu plastycznego „Lubliniec moje miasto, mój dom”

Zespół instrumentalno- muzyczny swoje umiejętności zaprezentował na Festynie u Oblat prezentując ukraińską piosenkę „Coneczko”. Akompaniowała nam pani Oksana mama Mykoli.

W naszym ogrodzie w ramach akcji „750 drzew na 750 lecie Lubińca” został posadzony platan.

Drużyna  chłopców z grup: Motylki i Sówki brała udział w turnieju piłkarskim „Od przedszkola strzelam gola w 750-letnim Lublińcu”.

Motylki w biało- różowych strojach uczestniczyły w Jubileuszowym korowodzie dzieci i młodzieży.