TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W BIEDRONKACH

Listopadowe Święto Odzyskanie Niepodległości to dobra sposobność do rozbudzania i kultywowania uczuć patriotycznych u małych dzieci. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe, obejrzeliśmy krótki film edukacyjny „Polska” zakończony quizem o naszym kraju. Nasze Biedroneczki znały doskonale odpowiedzi na wszystkie pytania i każda na zakończenie wykonała emblemat „Jestem Polką”  lub „Jestem Polakiem”, który zabrała do domu. Zrobiliśmy też wspólnie biało- czerwoną dekorację na dzień śpiewania hymnu. Dzieci przypomniały sobie wiersz W. Brezy „Kto ty jesteś?”, a także przez cały tydzień uczyły się naszego hymnu. W środę zaśpiewały wspólnie wszystkie 4 zwrotki.

Wychowawczynie grupy: Anna Kolp i Ewa Bąk