Wycieczka Motylków i Biedronek do Agroturystyki w Przybynowie

Motylki i Biedronki udały się na wycieczkę autobusem do Agroturystyki „Pod Skałką”, aby z dala od zgiełku miasta wśród pięknych i naturalnych krajobrazów dobrze się bawić, ale także poznać życie na wsi. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie „Zwierzyńca Pod Skałką”. Dzieci miały okazję zobaczyć króliki, pawie, kozy, świnie, kucyki , a nawet kangura! Następnie dzieci odbyły prawdziwą podróż w czasie. Zobaczyły, jak wyglądała dawniej polska wieś, z jakich naczyń korzystano, a także jakie sprzęty przydawały się w życiu codziennym. Na dzieci czekała również przejażdżka Kolejką Jurajski Ekspress. Był też czas na zjedzenie pysznej i ciepłej zupy pomidorowej. Na koniec dzieci wzbogaciły swój pobyt w Agroturystyce autorskimi warsztatami edukacyjnymi. Warsztaty pt . „Skąd się bierze mleko?”okazały się niezwykle ciekawe. Dzieci doiły sztuczną krowę oraz dowiedziały się jak powstaje masło. Samodzielnie obsługiwały tradycyjną maselnicę oraz degustowały pyszne sery, mleko i masło.

Sonia Lis