Wycieczka Sówek

W tym roku 25 kwietnia Sówki wybrały się na wycieczkę autokarową do Katowic do Bajki Pana Kleksa. Razem z Agnieszką zwiedzały krainy Pana Kleksa: Bajdocję, Psi Raj, Krainę Szpaka Mateusza. Zajmowały się tam m.in. leczeniem chorych sprzętów, uczyły się wiązać proste węzły, odkrywały sekrety Pana Kleksa ukryte w kolorowych szufladach. Na Planecie Fantazja rozwiązywały quiz o kosmosie, grały w grę planetarną, sprawdzały swój refleks na refleksomierzu i na fotelach do symulacji stanu nieważkości przygotowywały się do kosmicznych podróży. Po krótkiej przerwie na posiłek Adaś Niezgódka zabrał nas do swojego laboratorium, gdzie przeprowadziliśmy szereg doświadczeń na kolorach. Ostatnim punktem wycieczki była wyprawa do podwodnego świata Królowej Aby, gdzie również świetnie się bawiliśmy. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy.

Ewa Bąk, Anna Kolp i Barbara Busko