RELIGIA

Religia w przedszkolu odbywa się na wniosek Rodzica.

Zajęcia prowadzone przez p. Sylwię Burzyk.

Katechizacja w przedszkolu odbywa się  w oparciu o program  nauczania religii „Kochamy dobrego Boga” Wydawnictwa „Jedność”.

Katecheza skupia się na czterech celach:

1.Codzienne doświadczenia i ich interpretacja w świetle wiary.

2.Zainteresowanie tematyką religijną.

3.Kontakt z Bogiem w modlitwie i liturgii.

4.Postawa społeczno-moralna.

Zadaniem katechezy przedszkolnej jest wprowadzenie dziecka w życie religijne oraz  wspieranie jego  religijnego rozwoju poprzez  nabywanie antropologicznych podstaw przyszłego autonomicznego życia wiarą. Wszelkie metody pracy z dziećmi są dostosowane do ich możliwości percepcyjnych.  Katecheza  prowadzona jest poprzez zabawę, taniec i śpiew. By uatrakcyjnić zajęcia pracujemy na konkretach i wielu pomocach dydaktycznych tj. obrazki, ilustracje, symbole religijne, świece, biała szata, lampiony, wieniec adwentowy, figurki, skrzydła anioła itp. Ponadto w przedszkolu prowadzona jest również Katecheza Multimedialna, która w doskonały sposób  urozmaica lekcji religii na etapie edukacji przedszkolnej. Produkt zawiera atrakcyjne dla uczniów animacje, pokazy zdjęć, mini gry, symulacje i ćwiczenia interaktywne. oraz recytowane modlitwy i pieśni karaoke.

Sylwia Burzyk- katechetka