15. 04. 2011 r- DZIEŃ REGIONALNY W SŁONECZNEJ CHATCE

„Folklor to resztki piękna i polskości, które godzi się ratować”

to motto i tytuł autorskiego programu wychowawczo- dydaktycznego realizowanego w naszym przedszkolu.
W piątek 15 IV 2011 r. zorganizowaliśmy DZIEŃ REGIONALNY, na który oprócz naszych przedszkolaków przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Miasta w Lublińcu: p. Ryszard Kozok- zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej , p. Jerzy Orszulak- przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki oraz p. Marzena Grzyb- dyrektor ZOPO w Lublińcu.
Przez okres tygodnia , od 11 do 15 kwietnia 2011 roku wszystkie przedszkolaki ze SŁONECZNEJ CHATKI szczególnie intensywnie poznawały elementy folkloru śląskiego. Swoją wiedzę o Śląsku wyrażały w pracach plastycznych, w muzyce, tańcu, czy też opowieściach. Uczyły się także śląskiej gwary, a grupa sześciolatków przygotowała program artystyczny podsumowujący tematykę śląską.   Złożyły się na nią:
·       Inscenizacja „O zasypanym chodniku i mądrym skarbniku”
·       Piosenki „Dziyweczko ze Śląska”, „Skoko wróbel po desce”, „Pognała wołki”
·       Tańce: „Drybek”, „Sarna” i „Owczarek”
Całą uroczystość przygotowały i poprowadziły panie Aleksandra Ligarska i Dorota Tadeusiak – Śliwa.
Młodzi wykonawcy otrzymali przybyłych gości słodki poczęstunek- torbę pełną bombonów.