ADWENTOWE SPOTKANIA – o.Tomasz OMI

Co roku 1 grudnia rozpoczyna się adwent – czas skupionego oczekiwania na Boże Narodzenie. Adwent ( łac. adventus- przyjście)obejmuje cztery niedziele. W naszym przedszkolu tradycją stało się zapraszanie wtedy gości, którzy opowiadają o tym , jak ten czas jest przeżywany w ich rodzinach, miejscach pracy itp.

3 grudnia odwiedził nas ojciec Tomasz Woźny ze Zgromadzenia Ojców Oblatów w Lublińcu. Opowiadał dzieciom o istocie adwentu,  przygotowaniach  się dzieci i dorosłych do Świąt Bożego Narodzenia,  postanowieniach adwentowych. Na koniec poprosił wszystkie dzieci o przygotowanie ozdób choinkowych w postaci aniołków, którymi w tym roku będą przystrojone choinki w Kościele Św. Stanisława Kostki, stojące wokół żłóbka bożonarodzeniowego.

Na następne spotkanie zapraszamy 11 grudnia