DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE 6-LATKÓW

Sześciolatki razem ze swoimi wychowawczyniami prawie przez miesiąc przygotowywały się do uroczystego spotkania ze swoimi babciami i dziadkami z okazji ich święta. Pierwszy etap to ustalenie daty uroczystości i wykonanie zaproszeń. Wykorzystaliśmy do nich fotografię szopki bożonarodzeniowej wykonanej przez naszą grupę na konkurs plastyczny. W tym roku postanowiliśmy przedstawić zaproszonym Gościom  „Jasełka, czyli opowieść o narodzeniu Pana Jezusa”. Kiedy role zostały już rozdzielone wspólnie się ich uczyliśmy. Przygotowywaliśmy też prezenty: obrazek z sercem, które symbolizuje miłość i wdzięczność jakimi każdy wnuczek i wnuczka obdarza swoich dziadków i babcie.
Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany przez wszystkich dzień- 24 stycznia 2012 r o godz. 10.00 spotkaliśmy się z zaproszonymi Gośćmi w specjalnie udekorowanej na tę uroczystość naszej sali. Dzieci były bardzo przejęte tą uroczystością. Przedstawienie wypadło wspaniale- świadczą o tym podziękowania wpisane do kroniki przedszkolnej. Po obejrzeniu przedstawienia chwilkę wspólnie pokolędowaliśmy, później starszaki złożyły życzenia, zaśpiewały 100 lat i wręczyły swoim Babciom i Dziadkom prezenty. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się w sali 4-latków na słodkim poczęstunku, w którego  przygotowaniu pomogli nam  rodzice przynosząc upieczone przez siebie ciasta i ciasteczka. Ogromnie im za to dziękujemy.
                                                                                                                 Ewa Bąk i Anna Kolp