DZIEŃ DZIECKA W SŁONECZNEJ CHATCE

1 czerwca nie był zbyt radosnym dniem dla naszych przedszkolaków. Przez cały dzień padało, dlatego zaplanowane w ogrodzie przedszkolnym zabawy i konkursy nie odbyły się. Ale nic straconego. 5 czerwca pani dyrektor Grażyna  Panek przygotowała dla nas niespodziankę: kilkugodzinny wyjazd całego przedszkola do stanicy harcerskiej do Kokotka. Mimo deszczowych prognoz, o godz. 9. 00 wyjechaliśmy trzema autobusami, zabierając ze sobą prowiant, piłki, skakanki, i przede wszystkim dobry humor. Po przyjeździe – kolejne niespodzianki: odwiedzili nas żołnierze z lublinieckiej Jednostki Komandosów, straż pożarna, policja, którzy opowiadali nam o swojej pracy, pokazywali sprzęt, dzieci oglądały od środka wóz bojowy, wóz strażacki, wóz policyjny, mogły sobie zrobić zdjęcia na policyjnym motorze. Po tych atrakcjach panie kucharki przygotowały dla nas kiełbaski z grila, żurek, herbatkę, ciastka. W tym czasie  trochę popadało, ale kiedy zza chmur wyjrzało słońce- wszystkie dzieci ruszyły do zabawy: graliśmy w piłkę, tańczyliśmy na mini- dyskotece, bawiliśmy się „w chowanego”, rysowaliśmy na olbrzymich kartkach papieru rozłożonych na ziemi. Zmęczeni, ale zadowoleni około 14.00 wróciliśmy do przedszkola. Nieco spóźniony Dzień Dziecka udał się w 100%.