INNOWACJA PEDAGOGICZNA W PSZCZÓŁKACH- RELACJA XIII

spacer013    spacer012    spacer018    spacer016    spacer005

Roślinki za jeden uśmiech

Ścieżka edukacyjna „Cztery pory roku” to miejsce, w którym dzieci mogą śledzić zmiany zachodzące we wzroście roślin. To doskonałe miejsce do prowadzenia częstych, bezpośrednich obserwacji i badań, to miejsce, w którym praktyka umożliwia dzieciom rozbudzanie ciekawości przyrodniczej oraz nabywanie odpowiednich umiejętności.

Dziecko najlepiej poznaje przyrodę przez działanie, pracę, czy też doświadczenia. Dziecko nie pozna budowy rośliny ani jej rozwoju, jeśli samo nie zasieje, nie pielęgnuje, nie obserwuje.

W związku z realizowaną ostatnio tematyką zajęć dydaktycznych przedstawiciele grupy „Pszczółek” – Hania i Robert pod opieką wychowawczyni – wybrali się na pobliskie targowisko, aby dokupić kilka roślin do przedszkolnych rabatek. Oglądali, wybierali, rozmawiali ze sprzedawcami: dowiadując się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, jakie są etapy sadzenia roślin, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kolejne czynności wykonywane podczas siania i sadzenia.

Za wszystkie wybrane roślinki i cenne wskazówki dzieci zapłaciły wyjątkowo tylko „jeden uśmiech”. DZIĘKUJEMY!!!- G. Morąg.