JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ……

W październiku na jednodniowe  wycieczki poza Lubliniec pojechały  grupy starsze:
  • pięciolatki wybrały się do Częstochowy na audycję „Filharmonia dzieciom. Muzyka z kina i już śmieszna mina”. Przedszkolaki miały okazję  usłyszeć znane utwory muzyczne w wykonaniu profesjonalnych artystów, zobaczyć „na żywo” instrumenty muzyczne, m. in.: fagot, rożek angielski, obój. Dzieci były przejęte zarówno samą podróżą autobusem, jak i możliwością uczestniczenia w koncercie. ( A. Kolp i E. Bąk)
  • 28 .X. 2010 r. dzieci z grupy 5 – 6 letniej pojechały na wycieczkę do Teatru w Częstochowie na spektakl pt. „Koziołek Matołek” Oprócz pięknej sztuki mogły podziwiać budynek teatru, atrakcją okazał się również sam przejazd autobusem dla niektórych dzieci po raz pierwszy jak i to, że był to wyjazd bez rodziców. (G. Teodorowska)