JESIENNE SPOTKANIA W GRUPACH

19 października w Słonecznej Chatce odbyła się uroczystość
 ŚWIĘTO SZEŚCIOLATKA.
Nasze sześciolatki stanęły przed pierwszym egzaminem, który pozwolił im stać się prawdziwym straszakami. Dzieci brały udział w konkursie, podczas którego udowodniły, że są prawdziwymi straszakami i złożyły uroczyste przyrzeczenie
My Sześciolatki: chłopcy i dziewczynki przyrzekamy:
  • Zawsze chętnie będziemy się uczyli i do przedszkola z radością chodzili.
  • Zawsze będziemy słuchali swojej pani, grzecznie się zachowywali i po sali i po korytarzu nie będziemy biegali.
  • SŁONECZNA CHATKA to nasz drugi dom, dlatego musimy o nią dbać: wszystkie gry i zabawki na półki po skończonej zabawie będziemy odkładać.
  • Uśmiech stale będzie gościł na naszych buziach pomimo deszczu, śniegu i nóg zmoczonych w kałużach.
W nagrodę za wykonane zadania pani dyrektor pasowała dzieci na straszaków wręczając DYPLOM STARSZAKA SŁONECZNEJ CHATKI.
17 listopada 2010 r.
5-latki zaprosiły swoich Rodziców
na „Spotkanie Wesołej Przedszkolnej Rodzinki”.

Spotkanie to różniło się troszkę od poprzednich, bowiem od początku rodzice brali w nim aktywny udział. Wszyscy w drodze losowania zostali podzieleni na 4 grupy i każda z grup miała do wykonania różne zadania, m.inn. wykonanie przebrań do wylosowanych piosenek „Krasnoludki”, „Jedzie pociąg z daleka”, „Karuzela”, „Jesteśmy jagódki”. Rodzice dzielnie pracowali nad przebraniami dla dzieci i samych siebie, a później każda grupa prezentowała się w swojej piosence. Następnym zadaniem było zjedzenie kawałka cytryny z uśmiechem na ustach. Każda rodzina, która je wykonała dostała od p. Dyrektor w nagrodę „Dyplom Wesołej Przedszkolnej Rodzinki”, medal i lizaka. Na koniec wszyscy przy słodkim poczęstunku przygotowanym dzięki  Rodzicom, którzy upiekli lub kupili pyszne ciastka, ciasteczka i cukierki bawili się na mini- dyskotece.

„Jesienne inspiracje” – 20 października 2010 r.
odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami w grupie 3-4-latków
„Jesienne inspiracje” – 20 października 2010 r. odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami w grupie 3-4-latków. Celem tego spotkania była integracja dzieci i rodziców, wzmocnienie więzi rodzinnych, dobra zabawa we wspólnym gronie, zachęcenie rodziców do uczestnictwa w życiu przedszkola i grupy oraz odczuwanie radości i satysfakcji z pozytywnych efektów własnych działań. Po części artystycznej, w której dzieci śpiewały piosenki oraz wyrecytowały wierszyk o tematyce jesiennej, rodzice wraz ze swoimi pociechami zostali zaproszeni do tworzenia „Jesiennych obrazów” zainspirowanych występem dzieci. Na koniec nastąpiła prezentacja prac w przedszkolnej szatni.
9.11.2010r. w grupie 3-latków
odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka
 9.11.2010r. w grupie 3-latków odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Po części artystycznej, w której dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, rodzice zostali zaproszeni do wspólnych zabaw integracyjnych. Następnie po zdaniu egzaminu na przedszkolaka i wykonaniu trzech zadań wszystkie trzylatki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą przestrzegać zasad zawartych w Kodeksie Przedszkolaka. Później pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każde dziecko na „prawdziwego przedszkolaka” i wręczyła wszystkim dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Na koniec rodzice i ich pociechy zostali zaproszeni na poczęstunek.