Projekt ,,Mały ekolog” w grupie ,,Biedronek”

Grupa ,,Biedronek” w minionym czasie realizowała tematy z ekologii. Dzieci dowiedziały się co to jest ekologia?, jak należy segregować śmieci?, co to jest recykling? Dzieci poznały jakie znaczenie dla naszego środowiska mają bobry obchodząc święto nietypowe ,,Dzień bobrów’’. Dowiedziały się też jakie znaczenie dla człowieka, roślin i zwierząt, ma woda, oraz jakie niesie zagrożenia. Dzieci wykonywały doświadczenia przyrodnicze. Sadziły sadzonki pomidorów, które upiększą naszą ścieżkę edukacyjną ,,Lato”. ,,Biedroneczki” bogatsze w wiedzę przyrodniczą 22 kwietnia, obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Obejrzały prezentację o ziemi, wykonały pracę plastyczną ,,Błękitna planeta”. Nauczyły się wiersza ,,Życzenia dla Ziemi”, który zapamiętają i  będą dbać na co dzień o naszą planetę.

Pani  Asia i pani Marta

Życzenia dla Ziemi

Moja Ziemio ukochana
życzę słońca Ci od rana.
Czystej wody i powietrza,
żebyś była coraz „lepsza”.
Pięknych pól i czystych lasów,
trochę chmurek, śpiewu ptaków.
Pięknych kwiatów letnią porą
boś Ty naszą jest podporą.
Bardzo wszyscy Cię kochamy
i się bardzo postaramy,
by najmniejszy skrawek Twój
czysty był, jak wody zdrój.