WSPOMNIENIA Z OBCHODÓW 70 LECIA PRZEDSZKOLA

Dzień I- 15. 05. 2015 r. – sala kinowa Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Wśród zaproszonych Gości przedstawiciele władz miasta, powiatu, kuratorium , szkolnictwa, byli pracownicy, wychowankowie, rodzice przedszkolaków. Dla wszystkich program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków.

Dawno, dawno temu… tak jak barwna bajka snuć się będą wspomnienia o radosnych przeżyciach, wydarzeniach, jakie miały miejsce przez te kilkadziesiąt lat, które upłynęły od powstania naszego przedszkola.

Niezwykłe emocje zawsze towarzyszyły uroczystościom.

• Jednymi z pierwszych , jakie wpisały się w kalendarz przedszkolny już od 1947 r. były obchody Dnia Górnika. Tym wspomnieniom towarzyszyła śląska piosenka „Karlik” i taniec „Trojak” w wykonaniu dzieci 6-5-letnich.

•  Kontakty z lubliniecką jednostką wojskową zaowocowały systematyczną współpracą do dnia dzisiejszego. Zwiedzanie jednostki, odwiedziny żołnierzy w przedszkolu, no i radosne przygrywanie dzieciom do tańca na balach karnawałowych.  Wspomnienia o tych wydarzeniach zabrzmiały marszowym utworem „Serce w plecaku” w wykonaniu „Orkiestry  SŁONECZNEJ CHATKI” dzieci 4-3-letnich.

•  „Folklor to resztki piękna i polskości, które godzi się ratować”. Takie motto towarzyszy działaniom przedszkola od wielu lat. W różnych formach przybliżamy dzieciom dorobek kulturowy wszystkich regionów Polski. Regionalne wspomnienia zaprowadziły nas w to piątkowe popołudnie na krakowski rynek, a opowieść snuły dzieci 5-letnie.

•  Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej zapisało się także w historii naszego przedszkola. Przedszkolaki poznawały w różnych formach kulturę i warunki życia w krajach członkowskich. Podczas uroczystości sięgnęliśmy wspomnieniami Anglii i Szkocji odwiedzając wraz z 5-4-latkami dwór królewski.

•  W tradycji naszej placówki ważne miejsce zajęły obchody pierwszego dnia wiosny, czyli „Dnia Zielonego” oraz Święto Niezapominajki Polskiej, które jest organizowaną przez nas od kilku lat imprezą między przedszkolną. Otaczająca nas przyroda ubogaca swoimi barwami, muzyką, harmonią, o czym przekonały nas najmłodsze przedszkolaki w swoim „Tańcu elfów”

•  Żywiołowość, uśmiech, dobra zabawa towarzyszą nam każdego dnia. Chcemy, by nasze przedszkolaki były radosne, otwarte na ludzi i świat, twórcze- po prostu szczęśliwe, co widać było we wspólnym tańcu „Czekolada”.

Na koniec uroczystości były życzenia od przybyłych gości, a także listy gratulacyjne dla długoletnich pracowników naszego przedszkola wręczone przez p. wiceburmistrz Annę Jonczyk- Drzymałę.

DZIEŃ DRUGI- 16. 05. 2015 r. – PIKNIK POKOLEŃ w ogrodzie przedszkolnym.

SŁONECZNEJ CHATCE dopisała słoneczna pogoda i wszyscy , którzy nas w tym dniu odwiedzili z pewnością dobrze się bawili.