SŁONECZNA CHATKA proponuje…23.03.2020

Witamy w poniedziałek 23.03.2020 r.

WIOSNA- CIEPLEJSZY WIEJE WIATR- NASZE UCZUCIA, EMOCJE

Proponujemy Państwu zabawy, które mogą  pomóc Wam w zrozumieniu zachowania waszego dziecka.  Teraz tempo naszego życia uległo spowolnieniu, mamy więcej czasu i możemy poświęcić go na szczerą rozmowę z dzieckiem. Możecie  spokojnie porozmawiać o tym, co was złości w jego zachowaniu , ale też dowiedzieć się, jakie zachowanie z waszej strony budzi jego niepokój, smutek,  czy powoduje zły nastrój.

Życzymy miłej zabawy                       Opracowanie: Ewa Bąk i Anna Kolp

MOJE PORANNE SAMOPOCZUCIE

OPOWIADANIE „WIOSENNY SPACER” - propozycja dla dzieci starszych

ZABAWA SMUTNO / WESOŁO - propozycja zabawy dla dzieci młodszych

MASAŻ RELAKSACYJNY - Spacer biedronki

ZABAWA - DOKOŃCZ ZDANIE

ZABAWA - START RAKIETY

BAJKA NA DOBRANOC

TERAPIA RĘKI

Terapia ręki to przede wszystkim usprawnianie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów rąk, dłoni i palców. Terapia ręki to również dostarczanie wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania.

opracowanie: Iwona Drewek

TERAPIA RĘKI - propozycje ćwiczeń
PROPOZYCJE ZABAW LOGOPEDYCZNYCH
Propozycje ćwiczeń prowadzonych metodą ruchu rozwijającego Weronki Sherborne
DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU - pakiet materiałów dydaktycznych.