SŁONECZNA CHATKA proponuje…wtorek, 9.06.2020

oooooooooooo — kopia    images    images (1)    corolla-sedan-2.1200    unnamed (6)

Podróże samochodem

Witajcie zabieramy Was dzisiaj w podróż środkiem transportu, który wszyscy znamy. Życzymy udanej zabawy!

Opracowała: Joanna Bełkot

CO TO ZA ZAGADKA?

POSŁUCHAJCIE ZAGADKI,ODPOWIEDZCIE NA NIĄ, NASTĘPNIE POPROŚCIE MAMĘ O PRZECZYTANIE WIERSZA A DOWIECIE SIĘ CZYM LUDZIE DAWNIEJ PODRÓŻOWALI.

Ma cztery koła,

Zmierzają do celu
nową autostradą.

RODZAJE SAMOCHODÓW

CZY WIECIE JAKIE MAMY RODZAJE SAMOCHODÓW. OBEJRZYJCIE FILMIK.

ZADANIA dla młodszych i starszych
PROPOZYCJE PRAC PLASTYCZNO-TECHNICZNYCH
  • Samochód z figur geometrycznych –propozycja pracy plastyczno-technicznej dla dzieci młodszych.

Do wykonania potrzebne są: kolorowe kartki w formacie A4,  kółka takiej samej wielkości , kwadraty. Wystarczy zgiąć wybraną kartkę na pół, zagiąć jeden górny róg, przykleić dwa koła i okno. Powodzenia.

unnamed (6)

• Samochód z rolki po papierze toaletowym– propozycja pracy plastycznej dla dzieci starszych.

Obejrzyjcie filmik ,który posłuży Wam jako instrukcja do wykonania zadania. Powodzenia!
Potrzebne materiały: blok, nożyczki, kredki, rolka po papierze toaletowym, klej.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje zabaw Wam się podobały. Podzielcie się zdjęciami.

Język angielski. Propozycje zabaw dla grupy MOTYLKI i BIEDRONKI

ENGLISH ZONE – STREFA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 🙂

Drogie dzieci, kapitan Seasalt wraz ze swoimi towarzyszami odkrywają kolejną wyspę spośród 26 wysp „archipelagu alfabetycznego”. Poszukują skarbów, uczą się pracy zespołowej i umiejętności rozwiązywania problemów podczas przygód ze słownictwem. Tym razem przedstawiają nam literę „G”!

Poproście teraz rodziców o wydrukowanie karty pracy.

1. Polecenie: Żyrafa zgubiła swoje plamy. Pomóż jej je odzyskać. Namaluj plamy. Ile plam ma Twoja żyrafa? Policz i wpisz do kratki.

1. Zadanie dodatkowe:

Połącz cienie z ich właścicielami. Możesz także podpisać obrazki.

Język angielski. Propozycje zabaw dla grupy PSZCZÓŁKI I ŻABKI

ENGLISH ZONE – STREFA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 🙂

Drogie dzieci,  pewnością lubicie zabawę w chowanego. Zobaczcie, jak bawią się myszy, wróble, oposy i wiewiórki, mieszkające przy starym dębie. Gdzie schowały się zwierzęta? Za gałęziami, liśćmi, w dziupli, czy w gnieździe? Liczcie razem z nimi i zaśpiewajcie piosenkę 🙂

Poproście teraz rodziców o wydrukowanie karty pracy. Wybierzcie rysunek, który najbardziej Wam się podoba i pokolorujcie go.