SPOTKANIE OPŁATKOWE U MUCHOMORKÓW

Kiedy gwiazdka jest już blisko, to się zwykle tak zdarza, że wiemy o tym bez pytania i bez kalendarza.

Bo przedziwne rzeczy widać wtedy nieustannie: ryby zamiast pływać w stawie- pluskają się w wannie.

Gwiazdki zamiast świecić na niebie – w płatkach śniegu migocą,

Jodły zamiast rosnąć w lesie- w mieście zjawiają się nocą.

Wiec gdy widzimy ryby w wannie, gwiazdki w śniegu, jodły w mieście

to już wiemy, że za chwilę święta zaczną się nareszcie.

IMG_1227IMG_1227IMG_1227IMG_1227IMG_1227IMG_1227IMG_1227

17 grudnia Muchomorki zaprosiły swoich rodziców na Spotkanie Opłatkowe. W nastrojowej scenerii Świąt Bożego Narodzenia dzieci śpiewały pastorałki, recytowały wiersze.  Później dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, dzieci przygotowały dla rodziców prezenty- pierniki, które piekły w przedszkolu i kartkę z życzeniami.