ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI

Już po raz piąty obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niezapominajki.

W tym roku odbył się  konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej „Niezapominajki kochamy, więc o przyrodę dbamy”, w którym brały udział dzieci z lublinieckich przedszkoli. W dniu 15 maja odbyła się uroczystość z udziałem zaproszonych gości. Przedszkolaki z grupy „Motylki” zaprezentowały przedstawienie „Ekologiczna Śpiąca Królewna”, z którego można się było dowiedzieć ,w jaki sposób należy segregować odpady. Bajka była także przestrogą  dla ludzi, którzy zaśmiecają naszą planetę  i pokazała, że warto być „dobrym księciem” i ratować środowisko przed degradacją. Dzieci zaprezentowały również niezapominajkowy taniec ze wstążkami do melodii „Badimerie” J. S. Bacha.

Na zakończenie niezapominajkowego spotkania pani Dyrektor Grażyna Panek ogłosiła wyniki konkursu plastycznego:

• I miejsce : Nadina Kompałka
  • II miejsce : Marta Dymek
  • III miejsce: Katarzyna Ogrodnik

wyróżnienia:

• Tatiana Sowa
  • Zuzanna Mięsowska
  • Zosia Grzesik

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody. Każde przedszkole na pamiątkę spotkania zostało obdarowane żywym kwiatem oraz pamiątkowym „niezapominajkowym” organizerem do powieszenia na ścianę. Uroczystość przygotowały nauczycielki: Wioletta Ogiołda i Wioleta Haberla.