WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA W RADZIONKOWIE

18 czerwca 2012 r grupy 6-cio i 5-6-cio latków wybrały się ze swoimi wychowawczyniami do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Jest to jedyne, poświęcone piekarstwu i ciastkarstwu muzeum w krajach Europy Wschodniej. Jego  ideą jest kultywowanie i uczenie szacunku do chleba oraz związanych z nim tradycji i zwyczajów. Dzieci obejrzały wystawy dawnych urządzeń służących do wyrobu pieczywa, od żaren począwszy, a skończywszy na piecu elektrycznym. Zwiedziły też dawną izbę lekcyjną, oglądały prototypy pralek do prania, lodówek, i innych przedmiotów codziennego użytku. Niezwykle ciekawym elementem wycieczki było własnoręczne formowanie bułeczek, które po upieczeniu wszyscy ze smakiem zjedli. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.