WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

• Dzieci z grupy 5 – 6 letniej odwiedziły pobliską Jednostkę Wojskową. Z pomocą jednego z rodziców zwiedziliśmy Izbę Tradycji, w której mogliśmy podziwiać puchary zdobyte przez żołnierzy, stroje w których wyjeżdżają na misje do różnych krajów, podziwialiśmy skoki spadochronowe. Oglądaliśmy sprzęt jakim dysponują żołnierze, dzieci mogły wejść do prawdziwego pontonu, usiąść na kładzie, w samochodzie wojskowym. Na zakończenie mogły poskakać i pozjeżdżać na dmuchanych zamkach.                ( G. Teodorowska)
  • Po południu jednostkę odwiedziły też 5- latki. Również oglądaliśmy sprzęt wojskowy ten współczesny i ten z dawnych czasów, przeszliśmy kawałek toru przeszkód pokonywany na co dzień przez komandosów, strzelaliśmy z karabinków na farbę, zjeżdżaliśmy na dmuchanych zamkach. Na koniec zatrzymaliśmy się przez pomnikiem żołnierzy jednostki, którzy polegli w czasie pełnienia służby. ( A. Kolp i E. Bąk)